پنج شنبه ۲۸ام تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19th July 2018

خرداد ۳۰ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 169837

استان اذربایجان شرقی جزو پاک ترین استان ها از نظر مصرف مواد مخدر می باشد

به گزارش همنوا ،بهروز مهدوی در این گفتگو کنترل عرضه، کنترل تقاضا و مدیریت و فرآوری را از جمله اهداف سند ششم کشور دانست که با مشارکت و کارشناسی ۶۰ دستگاه متولی انجام می شود و گفت: در این راستا و طبق پیش بینی های مربوطه باید ۲۵ درصد میزان اعتیاد جمعیت کشور کاهش یابد.

وی ادامه داد: در مبارزه مسلحانه در دو ماهه سال جاری حدود ۲۶ درصد رشد نسبت به ۲ ماهه مشابه سال گذشته داشته ایم، همچنین آمارها نشان می دهد در حوزه کشف مواد مخدر ۱۳ درصد، دستگیری متهمان ۴۰ درصد و پاکسازی نقاط آلوده ۶ درصد با افزایش روبرو هستیم.

مهدوی افزود: در شیوع مصرف قلیان حدود ۱۲ درصد و سیگار ۱۹ درصد و الکل ۶ درصد و سن ورود به این پدیده ها نیز مابین ۱۹ الی ۲۰ سال می باشد و آذربایجان شرقی از جمله استان های پاک کشور می باشد.

مهدوی تاکید کرد: تریاک با حدود ۵۸ درصد مصرف و هیروئین و شیشه به ترتیب در رده های بعدی بیشترین مصرف مواد مخدر در آذربایجان شرقی قرار دارند، البته خوشبختانه امروزه در تبریز و سایر مناطق استان معتاد متجاهر وجود ندارد اما باید همت و مشارکت خیرین آذربایجان در بخش مبارزه با مواد مخدر افزایش یابد زیرا حدود ۳ میلیون نفر در کل کشور به صورت مرتب و ۲ میلیون نفر نیز به صورت تفریحی به مصرف مواد مخدر می پردازند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود از احتمال شیوع حدود ۲۵ درصد از قشر کارگری استان به مواد مخدر خبر داد و اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های مدون و کارشناسانه، در این راستا سالانه باید ۵ درصد از این رقم کنترل و کاهش یابد.

وی گفت: اگر بتوانیم شغلی پایدار برای ترک کنندگان مواد مخدر ایجاد شود شاهد بازگشت معتادان به مرکز ماه ۱۶ و دیگر کمپ های ترک اعتیاد نخواهیم بود، به طوری که حدود ۶۰ درصد زندانیان آذربایجان شرقی به دلیل مواد مخدر گرفتار شده اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در پایان اظهارات خود از تلاش این مجموعه برای تعیین و جذب اعتبارات کشوری برای مرکز ماده ۱۶ استان خبر داد تا امر کنترل این بلای خانمانسوز تسهیل گردد.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار