دوشنبه ۳۰ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 22nd October 2018

خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 169445

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی:

۳۴۲ قلم خوراکی آذربایجان شرقی نمونه برداری شد

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: در راستای اجرای طرح طاها در ایام ماه مبارک رمضان 342 فقره نمونه برداری از اقلام خوراکی پرمصرف مردم در استان انجام شد.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا ،ساسان فرشی حق رو افزود: این اقدام به منظور کنترل اقلام پرمصرف در بازار و جلوگیری از فروش مواد خوراکی غیراستاندارد در مراکز عرضه و فروش این اقلام در این ماه از سوی کارشناسان و بازرسان این اداره کل انجام شد.
وی اظهار داشت: در این طرح کارشناسان بر اقلام خوراکی عرضه شده در این مراکز شامل شکر، انواع قند، کشک مایع، انواع خرما، آرد گندم، پیاز و سیر سرخ کرده، زعفران، روغن های سرخ کردنی، چای معطر و سیاه، محصولات لبنی شامل شیر پاستوریزه و پنیر تازه و زولبیا و بامیه نظارت کردند.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در راستای اجرای طرح طاها کنترل ویژه بازار با اولویت بازرسی و خرید نمونه از مراکز عرضه و فروش همانند سال های گذشته از سوی کارشناسان این اداره کل انجام شد.
فرشی حق رو ادامه داد: نتایج آزمون های انجام شده بر روی این اقلام نشان می دهد که ۱۳۰ نمونه مطابق استاندارد بوده و ۳ مورد نامنطبق است و سایر نتایج نیز به علت طولانی بون فرآیند آزمایش هنوز مشخص نیست.

برچسب‌ها, ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار