دوشنبه ۳۰ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 22nd October 2018

خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 169437

کاهش نرخ بیکاری در شهرها و روستاها در دستور کار قرار داده است

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: برنامه اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی دو طرحی است که دولت دوازدهم به منظور رونق بازار کار و کاهش نرخ بیکاری در شهرها و روستاها در دستور کار قرار داده است.

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا ،علی جهانگیری با اشاره به عملکرد کارگروه اشتغال استان گفت: در بحث اشتغال فراگیر از سوی کمیته فنی کارگروه اشتغال استان در مجموعب۶۹۴ طرح به ارزش ۱۹۱ میلیارد تومان به هشت بانک عامل معرفی شده است.

وی افزود: از این تعداد ۶۸ طرح به ارزش ۳۶ میلیارد تومان در ارکان اعتباری بانک ها به تصویب رسیده و ۵۶ طرح به ارزش تقریبی ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان منجر به عقد قرار داد شده است.
وی ادامه داد: تاکنون اعتبارات ۵۵ طرح به ارزش ۱۴ میلیارد تومان توسط بانک های عامل در بحث اشتغال فراگیر پرداخت شده که بیشترین پرداختی از نظر تعداد طرح توسط بانک کشاورزی با ۴۴ طرح و از نظر رقم نیز توسط بانک صادرات به ارزش پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می باشد.
جهانگیری اضافه کرد: در بحث اشتغال روستایی چهار بانک صندوق کارآفرینی امید، پست بانک، توسعه تعاون و کشاورزی به عنوان بانک های عامل معرفی شده اند.
وی افزود: از سوی کمیته فنی کارگروه اشتغال آذربایجان شرقی ۴۴۰ طرح به ارزش ۲۱۲ میلیارد تومان به شبکه بانکی معرفی و از این تعداد ۱۸۲ طرح به ارزش ۷۱ میلیارد تومان در بانک ها تصویب شده است.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: همچنین ۳۵ طرح به ارزش تقریبی ۹ میلیارد تومان در مرحله عقد قرارداد است، ضمن اینکه در مجموع ۴۶ طرح به ارزش ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان موفق به اخذ تسهیلات شده اند.

برچسب‌ها, ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار