دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 169368

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد

ایجاد مرکز تجاری در کردستان عراق برای صنایع آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: برای تسهیل امور تجارت خارجی با اقلیم کردستان عراق یک مرکز تجاری در شهر سیلمانیه ایجاد می شود .

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا،حسین نجاتی در جلسه هم اندیشی میز تجاری عراق افزود: مدیران انجمن‌های تخصصی صنعتی استان می‌توانند به همراه واحدهای تولیدی تحت پوشش خود از وجود این مرکز در جهت توسعه مناسبات اقتصادی با تجار کشور عراق بویژه اقلیم کردستان استفاده کنند .

وی ادامه داد: این مرکز به متراژ ۳۰۰ متر مربع و در مرکزی ترین منطقه شهر سلیمانیه قرار دارد .
نجاتی با اشاره به مناسبات اقتصادی کشور عراق با ایران، گفت: با توجه به ملاقات اخیر مسولان اقتصادی هر دو کشور و عقد تفاهم نامه همکاری اقتصادی، ایجاد مرکز تجاری برای تسهیل در امر داد و ستد و شناخت مناسب از بازار کشور عراق را موقعیت مناسب برای صنعتگران و تجار استان عنوان کرد.
وی پذیرش کالاهایی همچون لوازم خانگی، انواع سیستم‌های سرمایشی، پوشاک، صنایع غذایی و آرد از سوی کشور عراق را فرصت مناسبی برای افزایش صادرات این قبیل کالاها به این کشور دانست و گفت: در مقطع فعلی راه نجات اقتصاد کشور توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی است که تجار و صنعتگران استان باید با ایجاد کنسرسیوم های صادراتی قوی در جلب نظر بازارهای اقتصادی کشورهای همسایه گام های اساسی بردارند .

برچسب‌ها, , , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار