چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 168994

سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال ۸۷۳ میلیارد تومان است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: سهم این استان از تسهیلات اشتغال فراگیر حدود 8 هزار و 730 میلیارد ریال است.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا ،  مجید خدابخش شنبه شب در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: از این میزان تسهیلات یک هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی و ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش های دیگر است.
وی اظهار داشت: ارزش کل طرح های ارایه شده به این کارگروه یک هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال است و این نشان می دهد که دبیرخانه باید در این رابطه سرعت عمل بیشتری داشته باشد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آخرین آمار پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر از سوی بانک های عامل، یادآوری کرد: به جز بخش کشاورزی، ۱۰۱ طرح اشتغال زایی به بانک ها معرفی شده که ۳۵ مورد در بانک ها منجر به عقد قرارداد شده است.
خدابخش خواستار پیگیری جدی سازمان ها و نهادهای متولی اشتغال در خصوص پرداخت تسهیلات در این بخش شد و ادامه داد: دستگاه های اجرایی مالک فرایند ارایه تسهیلات اشتغال هستند و باید کل این فرایند را رصد و پیگیری کنند.
وی با انتقاد از عملکرد دبیرخانه کارگروه اشتغال گفت: جلسات کارگروه اشتغال نباید محل مذاکره بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک ها باشد و انتظار می رود دبیرخانه به صورت فعال تر وظایف قانونی محول شده را عملیاتی کند.
استاندار آذریایجان شرقی، پیگیری ارایه تسهیلات در بخش اشتغال را تنها بخشی از وظایف این کارگروه دانست و اظهار داشت: موضوعات اشتغال تخصصی است و باید مهارت آموزی و حرفه آموزی در این کارگروه پر رنگ تر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
خدابخش با اشاره به یارانه دولتی سود تسهیلات اشتغال فراگیر ویژه مناطق محروم و شرکت های دانش بنیان افزود: قانون گذار یارانه ویژه ای در این بخش ها در نظر گرفته که انتظار می رود سازمان ها و بانک ها اطلاع رسانی های لازم را به متقاضیان انجام دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت همت تمامی متولیان اشتغال در ارایه تسهیلات این بخش گفت: رتبه استان در پرداخت تسهیلات اشتغال به عملکرد بانک ها گره خورده است.
علی جهانگیری با بیان اینکه همه مسئولان ذی ربط باید پاسخگوی عملکرد استان در این زمینه باشند، از سازمان های مسوول در ارایه استعلام های مورد نیاز خواست تا ضمن تسریع در ارایه این استعلام ها فرایند پرداخت تسهیلات را سرعت بخشند.

برچسب‌ها, , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار