چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 168690

در تبریز برگزار می شود؛

۲۰۱۸ نفر با ۱۰ استاد بزرگ شطرنج مسابقه می‌دهند

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز گفت: در مسابقه سیمولتانه شطرنج تبریز، ۲۰۱۸ نفر از داوطلبین مختلف تبریزی و غیر تبریزی به صورت همزمان با ۱۰ استاد بزرگ شطرنج دنیا مسابقه خواهند داد.

به گزارش همنوا به نقل از مهر ؛  علیرضا رحیمی، در گفت‌وگو با سایت رسمی سازمان ورزش شهرداری تبریز، در رابطه با برگزاری یکی از بزرگ‌ترین مسابقات شطرنج «سیمولتانه» جهان در تبریز، اظهار داشت: در رابطه با رویداد تبریز ۲۰۱۸ برنامه‌های مختلفی اجراشده است و یکی از اقدامات عملی و میدانی که سازمان ورزش شهرداری تبریز انجام می‌دهد، برگزاری مسابقه سیمولتانه شطرنج است.

وی افزود: در این مسابقه ۲۰۱۸ نفر از داوطلبین مختلف تبریزی و غیر تبریزی به صورت همزمان با ۱۰ استاد بزرگ شطرنج دنیا مسابقه خواهند داد. در مسابقه سیمولتانه شطرنج که به دور عمارت ائل گلی، یکی از نمادهای شناخته‌شده تبریز در ایران و جهان برگزار می شود، به‌طور میانگین هر استاد با ۲۰۰ نفر مسابقه می‌دهد که این کار کمتر در جهان رخ داده است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از رکوردداران مسابقات سیمولتانه شطرنج احسان قائم‌مقامی است که توانسته به صورت همزمان با ۶۰۴ نفر بازی کند و خوشحال هستیم که یکی از همراهان ما در مدیریت علمی و برگزاری مسابقه، احسان قائم‌مقامی است.

وی افزود: در کنار قائم‌مقامی ۹ استاد بزرگ از کشورهای مختلف مانند آذربایجان، گرجستان و روسیه در تبریز حضور خواهند داشت. تعدادی از اساتید بانو و نوجوان نیز از ایران در این مسابقه حضور خواهند داشت تا این مسابقه رده‌های مختلف سنی را پوشش دهد.

رحیمی در مورد زمان برگزاری مسابقه سیمولتانه شطرنج در تبریز اظهار داشت: این مسابقه ۱۱ تیرماه در تبریز برگزار می‌شود. برای اولین بار از آناتولی کارپوف، قهرمان اسطوره‌ای شطرنج دنیا که ۱۷ سال قهرمان بلامنازع جهان بوده دعوت کرده‌ایم تا افتتاح این مسابقات توسط وی انجام شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز ادامه داد: خوشحال هستیم که یک مسابقه بین‌المللی را با ابعاد و جایگاه بالای جهانی به میزبانی تبریز برگزار می‌کنیم. اختتامیه این مسابقه نیز در مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز با حضور شرکت‌کنندگان و چهره‌های شناخته‌شده عرصه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی کشور برگزار می‌شود و امیدواریم شبی به‌یادماندنی برای تبریز رقم بخورد.

وی افزود: مسابقه سیمولتانه شطرنج اولین رویداد از سه برنامه بزرگ بین‌المللی است که سازمان ورزش شهرداری تبریز طراحی نموده و برگزار خواهد کرد. در این راستا نهادهای مختلفی به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم رویدادی بین‌المللی درشان نام تبریز و مردم این شهر برگزار کنیم.

رحیمی در مورد نحوه ثبت‌نام در این مسابقه گفت: سامانه‌ای ویژه برای اطلاع‌رسانی و شرکت در این مسابقه راه‌اندازی شده که علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به این سامانه مراجعه کنند. ثبت‌نام در این مسابقه رایگان بوده و در پایان نیز به هر یک از شرکت‌کنندگان صفحه و مهره‌های شطرنج به عنوان یادگاری با امضای استاد بزرگی که با وی مسابقه داده‌اند، اهدا خواهد شد.

برچسب‌ها, , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار