شنبه ۳۰ام تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21st July 2018

خرداد ۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 167989

رییس انجمن صنفی:کامیون داران بدنبال ایجاد تورم در جامعه نیستند

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا ، ناصر قربانپور  افزود: کامیون داران به عنوان قشر زحمتکش چرخه حمل و نقل کالا در جامعه همواره در خدمت نظام و مردم چه در زمان جنگ و چه در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه بوده و اکنون نیز راضی نیستند که با افزایش کرایه ها در جامعه تورم ایجاد شود.

وی اظهار داشت: این قشر مطالباتی دارند که در صورت توجه و رسیدگی دولت به آن ها، آماده خدمت رسانی مجدد به مردم و نظام هستند.

رییس انجمن صنفی رانندگان وسایط نقلیه سنگین تبریز و حومه یادآوری کرد: اخذ کمیسیون زیاد از رانندگان توسط شرکت های حمل و نقل کالا، اخذ هزینه های اضافی مانند ۸۵۰ هزار ریال برای کارت سلامت و ۴۵۰ هزار ریال برای تست مرفین، اخذ ارزش افزوده از رانندگان و نبود پارکینگ و محل استراحت در جاده ها از جمله مشکلات کامیون داران است که نیاز به رسیدگی دارد.

قربانپور ادامه داد: با توجه به افزایش حدود ۵۰ درصدی قیمت لاستیک و سایر لوازم خودرو و ۲۰ درصدی حق سالانه بیمه تامین اجتماعی، نرخ کرایه حمل بار کامیون داران افزایش نیافته و این موضوع موجب نارضایتی آنان شده است.

وی، افزایش حق بیمه تکمیلی، افزایش بی رویه عوارض اتوبان ها، درج نکردن دقیق آدرس محل تخلیه بار از سوی شرکت های حمل و نقل و محدود کردن زمان تخلیه بار از سوی شرکت ها و رعایت نکردن زمان استراحت رانندگان در طول مسیر از دیگر مشکلات کامیون داران است که خواهان رسیدگی به آن ها هستند.

قربانپور افزود: با توجه به اینکه سازمان حمل و نقل اختیار بیشتری به انجمن صنفی رانندگان وسایط نقلیه سنگین نمی دهد، این انجمن نمی تواند بر فعالیت شرکت های حمل و نقل کالا نظارت بیشتر و بهتری داشته باشد لذا این امر موجب بروز برخی مشکلات برای کامیون داران می شود.

وی گفت: هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ راننده کامیون سنگین به صورت ثابت عضو این انجمن هستند و حدود ۵ هزار راننده تبریز نیز به صورت گردشی در سطح جاده های کشور فعالیت می کنند.

جمعی از کامیون داران از روز پنجشنبه هفته گذشته با اجتماع در برخی از شهرهای مختلف رسیدگی به مشکلات صنفی، بیمه ای و تطبیق هزینه های حمل بار با میزان تورم موجود را خواستار شدند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار