دوشنبه ۳۰ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 22nd October 2018

اردیبهشت ۳۱ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166971

اجازه نمی دهیم مشکلی در گروه ماشین سازی تبریز به وجود بیاید

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: قطعا ماشین سازی به عنوان یک صنعت مادر برای ما مهم است و اجاره نمی دهیم مشکلی در این واحد مادر صنعتی به وجود بیاید.

به گزارش هم نوا، “مجید خدابخش” در واکنش به واگذاری سهام گروه مادر صنعتی ماشین سازی تبریز به شحص حقیقی گفت: سهامدار گروه ماشین سازی تبریز قبل از واگذاری اخیر، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد بود و از آنجا که این صندوق به دولت بدهکار بود، سهام این گروه را توسط سازمان خصوصی سازی به فروش رساند تا طلب دولت پرداخت شود.

وی ادامه داد: ما با خریدار جدید سهام گروه ماشین سازی جلسه ای دو ساعته گذاشتیم تا مسائل بررسی شود و توجیه های کافی انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: سرمایه گذار جدید ماشین سازی در شهرستان اهر هم در حال سرمایه گذاری روی یک واحد تولیدی صنایع غذایی است و ماشین آلات آن را هم وارد کرده است و در سه راهی صوفیان هم یک کارخانه فولاد تعطیل شده را خریداری کرده و راه اندازی کرده است.

برنامه های سهامدار جدید به صورت مکتوب و کاملاً شفاف اعلام شود

خدابخش گفت: اکیپی از سوی سازمان صمت (صنعت، معدن و تجارت) برای بررسی به صوفیان فرستادیم و نگرانی ها را مطرح کردیم.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با سهامدار جدید گروه ماشین سازی داشتیم از وی برنامه خواستیم، ایشان هم برنامه هایی را به صورت شفاهی اعلام کرد و ما هم خواستیم این برنامه ها به صورت مکتوب و کاملا روشن اعلام شود.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی تاکید کرد: قطعا ماشین سازی به عنوان یک صنعت مادر برای ما مهم است و اجاره نمی دهیم مشکلی در این واحد مادر صنعتی به وجود بیاید.

باید اطمینان پیدا کنیم که مدیریت صحیحی در ماشین سازی حاکم می شود

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حدود یک هزار نفر در ماشین سازی تبریز شاغل هستند و این صنعت به عنوان یک صنعت استراتژیک اهمیت راهبردی برای صنعت استان و کشورمان دارد، گفت: اگر بخواهیم ماشین سازی تبریز از حالت رکود خارج شود و رشد پیدا کند، باید تولید محصولات جدیدی در کنار محصولات فعلی به خطوط تولید اضافه شود.

خدابخش در خصوص احرار اهلیت و صلاحیت سهامدار جدید گروه ماشین سازی تبریز تاکید کرد: ما باید اطمینان پیدا کنیم که مدیریت صحیحی بر این مجموعه حاکم خواهد شد.

وی در ادامه به تلاش های نمایندگان مجلس برای بازگشت ماشین سازی تبریز به وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بحث بازگشت سهام گروه ماشین سازی به سازمان گسترش و نوسازی صنایع هم پیگیری شد، تا پس از بازسازی از طریق بورس عرضه شود. اما عملا چنین امکانی به وجود نیامد. به نظر می رسد واگذاری به بخش خصوصی مطابق اصل ۴۴ باید انجام می شد، اما الان باید مدیریت و نظارت کنیم تا مدیریت صحیحی بر ماشین سازی حاکم شود.

نگرانی های مردم و فعالان صنعتی بجاست

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید به دغدغه های صنعتگران و مردم نگران درباره ماشین سازی تبریز توجه شود.

خدابخش گفت: باید در گروه ماشین سازی تبریز هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی شاهد رشد تولید و تنوع محصولات باشیم. این مجموعه با توجه به ویژگی ها، پتانسیل ها، فضا و امکانات مناست و همچنین نیروی متخصص کافی می تواند در شاهد رشد و توسعه در کوتاه مدت باشد.

وی افزود: ما به سهامدار جدید توصیه می کنیم همه تلاش خود را برای توسعه کمی و کیفی ماشین سازی تبریز به کار ببندد.

استاندار آذربایجان شرقی به نگرانی انجمن ها و فعالان صنعتی آذربایجان شرقی در خصوص سرنوشت واحدهای صنعتی واگذار شده نظیر بلبرینگ سازی، کمپرسورسازی و… اشاره کرد و گفت: این نگرانی ها به جا است و فعالیت های سهامدار جدید گروه ماشین سازی تبریز باید رصد شود و دستکم در بازه های سه ماهه بازدیدها و بررسی های کافی از سوی مدیریت استان و سازمان خصوصی سازی انجام شود تا خدای نکرده خللی در فعالیت های این گروه مادر صنعتی به وجود نیاید.

منبع: نصرنیوز

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار