جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166519

عامل اصلی افزایش قیمت سکه و دلار، پول‌های سرگردان موسسات غیرمجاز است

به گزارش هم نوا، مجید خدابخش در نشست زنان کارآفرین، زنان موفق و کارآفرین را الگوی جامعه دانست و گفت: دولت وظیفه کمک و ارائه  تسهیلات ارزان قیمت به این کارآفرینان را دارد .

وی از وضعیت پایان‌نامه‌های دانشجویی انتقاد کرد و افزود : در شرایطی که پایان نامه ها به سمت کار بردی شدن سوق داده شوند  کشور نجات پیدا می کند.

خدا بخش خطاب به کار آفرینانی که محصولات خودرا صادر می‌کنند ، گفت: کارآفرینان و تولیدکنندگانی که محصولات خود را  به خارج از کشور صادر می کنند ،  به جای دریافت وام‌های داخلی با بهره ۱۸ درصد، از صندوق توسعه ملی وام ۵درصدی دریافت کنند و اگر در این زمینه با مشکلی روبه شدند به ما اطلاع بدهند تا مشکلشان را رفع کنیم .

وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان باید به فکر فروش ایده های تولیدی و کاربردی خود باشند ، ادامه داد: حضور در واحدهای تولیدی، پیدا کردن گلوگاه‌ها و رفع آن گلوگاه‌ها اصلی ترین کار مهندسان می‌باشد؛ تولیدکنندگانی هستند که حاضرند برای تنها ۲۰ درصد افزایش تولید مبالغ بالایی پرداخت کنند و به نتیجه دلخواه خود دست یابند .

وی بااشاره به اینکه باید دو نوع تعامل فروش مشارکت و تکنولوژی در میان تولیدکنندگان و نخبگان وجود داشته باشد، افزود: اگر صنعت شما بیش از سود بانکی سود داشته باشد سرمایه گذار تمایل خواهد داشت تا به جای بانک سرمایه‌اش را در اختیار شما تولیدکنندگان قرار داده و به نتیجه مطلوبی دست یابد .

استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد: باتوجه به اینکه یک کیلو  گل محمدی در تبریز ۲۰۰ هزار تومان است و از آن در مواد غذایی استفاده می شود ، یک لیتر اسانس این گل ۸۰ میلیون تومان ارزش دارد و می توان سود بسیار بالا و ارزشمندی را از آن به دست آورد.

خدا بخش با بیان اینکه ایران از کشورهای پرمصرف لوازم آرایشی در دنیااست ادامه داد : وجود چنین بازاری زمینه کار را برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته شیمی فراهم می‌کند که می‌توانند با ورود به این بازار علاوه بر اشتغالزایی و جلوگیری از ورود لوازم آرایشی خارجی از خروج ارز جلوگیری کنند و بازاریایی خوبی در داخل کشور داشته باشند .

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار