چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166492

اجرای طرح حامی یابی برای ایتام در آذربایجان شرقی

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی از اجرای طرح حامی یابی برای حمایت از ایتام در استان خبر داد.

به گزارش هم نوا، محمد کلامی گفت : مردم نیکوکار آذربایجان شرقی می توانند همزمان با ماه مبارک رمضان با ثبت نام در طرح اکرام و محسنین حمایت از ۹ هزار یتیم و فرزند نیازمند را بر عهده بگیرند.
وی افزود : در ماه رمضان سال گذشته بیش از ۸ هزار حامی، حمایت از ایتام و فرزندان نیازمند را در قالب طرح اکرام و محسنین بر عهده گرفتند.
کلامی خاطرنشان کرد:ثبت نام از حامیان طرح اکرام و محسنین، اطعام نیازمندان، دیدار خیران از خانوارهای نیازمند در قالب طرح مفتاح الجنه و جمع آوری زکات فطره از برنامه این نهاد در ماه رمضان است.
مدیرکل کمیته امداد استان هدف از اجرای طرح مفتاح الجنه را آشنایی مسئولان و خیران با مشکلات نیازمندان در ماه رمضان دانست و گفت : مسئولان و خیران آذربایجان شرقی در قالب این طرح با خانوارهای نیازمند دیدار خواهند کرد تا بخشی از مشکلات آنها را رفع کنند.
کلامی با اشاره به اجرای طرح همیان مولا در ماه رمضان، ادامه داد : طرح همیان مولا شامل جمع آوری مواد غذایی در کیسه‌ها و بسته‌های ویژه از مردم نیکوکار و توزیع آن در بین خانوارهای نیازمند در ماه مبارک رمضان است.
وی یادآور شد: مردم نیکوکار آذربایجان شرقی در سال گذشته چهار میلیارد و ۷۲۳میلیون تومان در قالب اطعام و افطاری و یک میلیارد و ۲۹۷میلیون تومان در قالب طرح همیان مولا به نیازمندان کمک کردند.
کلامی گفت : مردم نیکوکار آذربایجان شرقی برای مشارکت در طرح‌های مختلف این نهاد و کمک به نیازمندان می‌توانند کمک‌های خود را با استفاده از کد آنی پرداخت #۰۴۱*۸۸۷۷* پرداخت کنند.
هم اکنون حدود ۷۰ هزار خانوار کمک‌ معیشت بگیر و چند خدمتی با جمعیتی حدود ۱۲۷هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی استان آذربایجان شرقی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار