جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166475

اهلیت خریدار سهام گروه ماشین سازی احراز شود/ ابهام در عملکرد سازمان خصوصی سازی

به گزارش هم نوا، “احمد علیرضا بیگی” در واکنش به واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز در سکوت کامل خبری به یک شخص حقیقی، گفت: دیروز کارگران ماشین سازی با بنده تماس گرفتند و این مسئله را مطرح کردند و به این ترتیب اولین بار متوجه شدم که این سهام گروه واگذار شده است.

وی افزود: ماشین سازی از اول هم قرار بود واگذار شود و از این جهت اتفاق عجیبی نیافتاده است، ولی درباره اهلیت خریدار هیچ اطلاعاتی حتی به نمایندگان مجلس داده نشده است.

بیگی به لزوم احزار اهلیت خریدار سهام گروه ماشین سازی تاکید کرد و گفت: البته واگذاری های این چنینی که به علت عدم احراز صلاحیت خریدار ملغی شده، مسبوق به سابقه است و قبلا واگذاری های پالایشگاه و فولاد آذربایجان و… به علت عدم احراز صلاحیت و اهلیت خریدار لغو شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم که ناظر بر عملکرد قوه مجریه هستیم، این مسئله را پیگیری خواهیم کرد.

بیگی تاکید کرد: اگر اهلیت خریدار احراز نشود، اجازه واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز را نخواهیم داد.

وی در پایان با انتقاد از عملکرد سازمان خصوصی سازی در واگذاری صنایع آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: در مورد واگذاری فولاد آذربایجان و پالایشگاه تبریز هم ابهامات زیادی وجود دارد که در صورت لزوم طرح تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی را در مجلس مطرح خواهیم کرد.

فروش سهام گروه ماشین سازی تبریز با وجود حساسیت های زیادی که بارها از سوی رسانه ها، نمایندگان مجلس و فعالین صنعتی بر آن ها تاکید شده در سکوت کامل خبری و حتی بدون اطلاع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان انجام شده است.

منبع: نصر

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار