چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166455

روند واگذاری گروه ماشین سازی تبریز باید کاملاً شفاف به مردم گزارش شود

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در واکنش به واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز گفت: چنین عملکردهایی از سوی سازمان خصوصی سازی جای بحث دارد و ما قطعاً مساله را پیگیری می کنیم تا روند واگذاری به صورت کاملاً شفاف به مردم گزارش شود و از اهلیت و صلاحیت خریدار سهام احراز گردد.

به گزارش هم نوا، “اسماعیل سعیدی” در واکنش به واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز در سکوت کامل خبری به یک شخص حقیقی، گفت: ما اطلاعی از واگذاری سهام گروه ماشین سازی نداشتیم و ظاهراً معارفه خریدار جدید و تحویل کارخانه انجام شده است.

وی با بیان اینکه ما هیچ شناختی از خریدار سهام ماشین سازی نداریم، گفت: نمی دانم چرا سازمان خصوصی سازی باید چنین رفتاری در مورد فروش سهام کارخانه ای مادر که صنعت کشور مدیون آن است داشته باشد.

سعیدی ادامه داد: من با سایر نمایندگان تبریز هم که صحبت می کردم، خبری از این واگذاری نداشتند و شناختی هم درباره خریدار سهام ندارند.

وی گفت: چنین عملکردهایی از سوی سازمان خصوصی سازی جای بحث دارد و ما قطعاً مساله را پیگیری می کنیم تا روند واگذاری به صورت کاملاً شفاف به مردم گزارش شود و از اهلیت و صلاحیت خریدار سهام احراز گردد.

سعیدی در پایان گفت: در غیر این صورت از همه ابزارهای نظارتی در مجلس شورای اسلامی برای پاسخگو کردن مسئولان سازمان خصوصی سازی و وزرات اقتصاد استفاده خواهیم کرد.

فروش سهام گروه ماشین سازی تبریز با وجود حساسیت های زیادی که بارها از سوی رسانه ها، نمایندگان مجلس و فعالین صنعتی بر آن ها تاکید شده در سکوت کامل خبری و حتی بدون اطلاع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان انجام شده است.

منبع: نصر

 

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار