چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166426

همزمان با ساماندهی دستفروشان با سد معبر برخورد می شود

شهین‌باهر از آغاز ساماندهی دست‌فروشان و برخورد با تعارض کنندگان به حقوق شهروندی در روزهای آتی خبر داد.

به گزارش هم نوا، ایرج شهین‌باهر در گفت‌وگویی با اشاره به تعدد دست‌فروشان در اقصی‌نقاط تبریز، ابراز داشت: در آستانه عید نوروز حجت‌الاسلام آل‌هاشم خواستار تعامل نیروهای شهرداری با دست‌فروشان و حفظ کرامت این قشر شدند اما هیچ‌گاه نگفتند با سد معبر برخوردی نکنید.

وی خاطرنشان ساخت: در نزدیکی ایام نوروز در تصمیمی احساسی خواهان عدم برخورد جدی با دست‌فروشان شدم تا آنان نیز بخشی از معیشت خود را تامین نمایند، تصمیم بنده از روی احساسات بود و شاید این یک ضعف مدیریتی برایم محسوب می‌شد.

شهردار تبریز ضمن عذرخواهی از شهروندان به سبب ایجاد سد معبر در پیاده‌ راه‌های خیابان‌های اصلی شهر به‌سبب تسماح شهرداری، از ساماندهی آغاز ساماندهی دست‌فروشان تبریز و برخورد جدی با تعارضان به حقوق شهروندی خبر داد.

وی در پاسخ به این سوال که ساماندهی دست‌فروشان صرفا با نگاه حذفی از سطح خیابان‌ها انجام خواهد پذیرفت، تصریح کرد: شهرداری بازارچه‌هایی در حد توان برای این قشر در نظر گرفته است تا آنان در محیطی مناسب و بدون ایجاد مزاحمت برای شهروندان و مغازه‌داران به فعالیت‌شان ادامه دهند.

شهین‌باهر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا شهرداری تبریز قصد اجرای طرح یکسان‌سازی قرارداد کارگران را دارد یا خیر، اظهار داشت: ما ادعا نداریم مدیریت‌مان ۱۰۰ درصد بر مبنای عدالت علی(ع) است و می‌توانیم عدالت کامل را در این حوزه برقرار نماییم اما تمام سعی خود را می‌کنیم تا در حق نیروها در قیاس با سایر پرسنل اجحافی صورت نگیرد.

وی توضیح داد: بر این باوریم اگه دو نفر کار یکسانی در طول ۸ ساعت در روز انجام می‌دهند بایستی حقوق‌شان مساوی باشد اما در حال حاضر به موجب تفاوت قراردادها، حقوق‌ها یکسان نیست؛ بنابراین در آینده بر اساس قوانین و در چارچوب مقررات به این ناعدالتی پایان خواهیم داد.

منبع: آناج

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار