چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166374

حوادث گاز طبیعی در آذربایجان شرقی ۱۳ درصد کاهش یافت

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی از کاهش 13 درصدی حوادث مصرف کنندگان گاز طبیعی در سال گذشته نسبت به سال 1395 خبرداد.

به گزارش هم نوا، محمدعلی فتح الله زاده در گفتگویی گفت: در سال ۱۳۹۵ تعداد ۲۳۹ فقره حادثه مرتبط با گاز در استان اتفاق افتاد که در سال ۱۳۹۵ به ۲۰۷ فقره کاهش یافت.
وی اعلام کرد: سال گذشته ۴۴ نفر در این استان در اثر حوادث مرتبط با نقص وسایل گاز سوز جان خود را از دست داده و ۵۲ نفر دیگر مصدوم شدند.
وی با اشاره به اینکه افزایش آگاهی عمومی تاثیر مطلوبی در کاهش حوادث دارد، افزود: هر گونه اطلاع رسانی و برنامه تبلیغاتی تا زمانی که با رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه همراه نباشد، اثربخشی لازم را نخواهد داشت.
وی در تحلیل مهمترین علل حوادث ناشی از گاز در سال گذشته اظهار داشت: عدم نصب اصولی دودکش و نشت گاز از شیلنگ وسایل گازسوز در صدر علل حوادث گاز طبیعی در استان قرار دارد.
فتح الله زاده در پایان به برنامه های اجرایی در حوزه اطلاع رسانی مصرف بهینه و ایمن از گاز طبیعی در سال جدید اشاره و اعلام کرد: امسال علاوه بر تداوم برنامه های فرهنگ سازی و تبلیغاتی، طرح های پژوهشی به منظور بررسی اثربخشی کانال های اطلاع رسانی و شناسایی علل موثر در بروز حوادث اجرا می شود.
از حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک گاز در استان در حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار اشتراک مربوط به بخش خانگی است.

منبع: ایرنا

 

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار