جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 166344

۸۰ درصد موقوفات آذربایجان شرقی سنددار شد

به گزارش هم نوا، حجت الاسلام علی مصائبی روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رووسای پیشین و جدید اداره اوقاف شهرستان میانه افزود: برنامه ریزی اداره کل اوقاف بر سنددارشدن ۱۰۰ درصدی موقوفات استان تا سال ۱۴۰۰ است.
وی ادامه داد: امیدواریم در رسیدن به این هدف شاهد تعامل و همراهی ارگان ها و نهادها از جمله اداره ثبت اسناد برای اخذ سند باشیم.
مصائبی کاهش تعدی و تجاوز به موقوفات، کاهش اختلاف و صدور سند جعلی و کاهش معارض را از جمله مزایای اخذ سند و تثبیت موقوفه عنوان کرد و گفت: در بحث اخذ سند، شهرستان میانه نسبت به سایر شهرستان ها عقب مانده و علت آن عدم استقرار اداره اوقاف و امور خیریه بود که این مشکل رفع شد.
حجت الاسلام مصائبی با اظهار خرسندی از اینکه در شهرستان میانه نسبت به سایر شهرستان ها شاهد موقوفه خواری چشمگیر نیستیم و تعدی و تجاوز به موقوفات بسیار اندک است، افزود: امیدواریم با احیای موقوفات در شهرستان از جمله در بخش ها بتوانیم موقوفات شهرستان را به جایگاه خود برسانیم.
وی رساندن امامزادگان به قطب فرهنگی را شعار امسال اوقاف و امور خیریه خواند و گفت: در بحث بقاع نیز با شهرستان همکاری لازم را می کنیم زیرا بقاع متبرکه به عنوان مراکز مذهبی که مراجعه کنندگان زیادی دارد، بهترین محل حضور توریست های مذهبی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان افزود: به جهت ویژه بودن شهرستان تلاش مسئولان استانی رفع مشکل اوقاف شهرستان در اسرع وقت است که از مسئولان شهرستان، دستگاه قضایی و اداره ثبت اسناد و املاک نیز خواهان همکاری هستیم.
شهرستان میانه با جمعیت ۱۹۰ هزار نفر، دارای چهار بخش، پنج شهر، ۱۷ دهستان و بالغ بر ۳۳۰ پارچه روستاست که در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی تبریز واقع است.

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار