سه شنبه ۲۴ام مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16th October 2018

اردیبهشت ۲۰ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 165591

چگونه ۴ بزرگتر از ۵ می شود!

انتخاب شهردار تبریز توسط شورای اسلامی شهر مهم ترین اقدام شورای پنجم به حساب می آید این کار سال گذشته بعد از کش و قوس های فراوان به طرز عجیبی با حاشیه های مختلف روبرو شد و بالاخره اعضای اقلیت شورا به رهبری تنی چند از اعضای شورای چهارم توانستند نامزد مورد حمایت خودشان که یک شورای چهارمی دیگر بود در صدر مجموعه مدیریت شهری کلانشهر تبریز بنشانند.

رحیم صفوی پور / اختصاصی همنوا

شورای چهارم با همه دستاوردی مثبت خود لکه ننگی بر دامن شهر تبریز بر جای گذاشت و با ورود به اقدامات غیر قانونی در حافظه شهروندان تبریزی خاطره بد فساد مدیران شهری و اعضای شورای شهر را رقم زد.
پرونده کاری همه افراد این شورا که قریب به ۲۱ نفر را شامل می شدند را نمی شود یکسان قضاوت کرد چرا افراد خوشنام در این بین وجود دارند و نیز برخی از اعضای که پرونده مفتوح قضایی آنها همچنان باز است.
تنها خرده ای که از این افراد می توان گرفت این است که چرا با وجود آشکار شدن برخی تخلفات عدیده، هیچ کدام از آنها به احترام رای شهروندان و به اعتراض حاضر به استعفا نشدند که البته می بایست به توجیه و عدله آنها هم توجه کرد و اصلا امکان دارد استعفا به خاطر بد نامی شهر تبریز درخواستی نامربوط هم تلقی شود و هزار و یک حرف و حدیث نگفته…
اکنون به روایت انتخاب شهردار تبریز بر می گردیم و قصه ۴ بزرگتر از ۵ و از این رو است که سایه سنگین شورای چهارم بر روی شورای پنجم را می توان دید و این ماجرای جالبی است!
در مجموعه شهرداری تبریز هم اکنون پست شهردار و امور روابط عمومی آن در دستان شورایی های چهارم است.اگر بگذریم از افتخارات و اقدامات اجرایی این دو نفر که یکی با بالاترین پست اجرایی یعنی شهرداری باسمنج اقدامات عمرانی و شهری را تجربه کرده و دیگری بعنوان گوینده خبر ورزشی مورد استقبال مردم قرار گرفت، می بایست گفت شورای چهارم توانسته است هم در امورات اجرایی داخل مجموعه مدیریت شهری و هم در شورای شهر صاحب کرسی های تصمیم گیری و عمل شود.
البته این تصمیم گیری ها چه در شورا و چه در داخل مجموعه شهرداری تبریز نمود توسعه و آبادانی خاصی در بر نداشت و عملکرد آن بشدت قابل نقد است چرا که شهردار تبریز و مدیریت وعوامل شهری همچنان در گیر و دار پروژه های دوره چهارم همچون میدان آذربایجان و بحث های از این قبیل هستند و گویا هنوز برای تبریز بزرگ دوره آبادانی جدیدی آغاز نشده است. گویا دوران گذار شورای چهارم در شورای پنجم است و تبریز تهی از توسعه عمرانی و شهری!
براستی فصل پنجم توسعه پایدار و آبادانی شهر تبریز کی آغاز می شود؟!
تدبیر شورای پنجم بر این روند چهار بزرگتر از پنج چیست؟!

 

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار