جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 165486

کتابخوانی سنگین نیست

نمایشگاه کتاب تهران در حال برگزاری است و بحث کتاب خواندن و کتاب نخواندن هم طبعا مطرح است و ما نیز به آن پرداخته ایم. اما جدای بحث‌های سنگین چند نکته می‌تواند جامعه را کتاب‌خوان‌تر کند:

یکی این که با همۀ احترامی که برای کتاب قایلیم به جز کتاب های دینی دیگر کتاب ها مقدس نیستند و اگر به چشم کالا نگریسته شوند ضرری ندارد. کالا یعنی وقتی مصرف کردی می توانی در اختیار دیگران قرار دهی و لازم نیست تا آخر عمر کتاب هایی که خوانده اید یا نمی خواهید بخوانید جای شما را بگیرد. می توانید هدیه دهید و خود را خلاص کنید.

دوم این که در برخی خانه ها خانم خانه با کتاب خریدن آقا یا آقای خانه با کتاب خریدن خانم مشکل دارد. به جای بحث دربارۀ فواید کتاب می توان خرید و خواندن کتاب را در درراستای ارتقای شغلی و ضرورت کاری ذکر کرد تا بحث ها خاتمه یابد. وقتی احساس کنند منفعتی در آن مستتر است مخالفت رنگ می بازد.

سوم این که لازم نیست در همه کتاب ها تمام صفحات یک کتاب خوانده شود. تنها رمان را باید از ابتدا تا انتها خواند. خیلی از کتاب ها از بخش های مختلف تشکیل شده و نباید از این که همۀ کتاب را نخوانده ایم احساس بدی داشته باشیم.

چهارم: تا حرف از کتاب می شود نباید فکر کنیم هر کتابی فلسفی و سنگین است. کتاب آشپزی هم کتاب است و یکی از بزرگ ترین نویسندگان و مترجمان ایران کتابی بسیار پرفروش درباره آشپزی نوشته است. کتاب را به زندگی واقعی خود وارد کنیم و بخوانیم. ولو به صورت نمایشی کتابی را همراه داشته باشیم و در زمان های مرده یا انتظار بخوانیم.

به نقل از عصر ایران

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار