جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

اردیبهشت ۱۰ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 164444

پیشینه تاریخی یک بحران شهری

به گزارش هم نوا، در این چند روز اخیر که بازهم باران بهاری سر و روی شهر را صفا داده معضل تکراری آبگرفتگی به جان شهر افتاده‌است. جالب است که بدانید بحران آبگرفتگی پیشینه‌ای تاریخی در کهن شهر تبریز دارد!
عکس ضمیمه مطلب یک سند تاریخی از این بحران تاریخی است! سندی که نشان می‌دهد ما تبریزی‌ها در زمینه آبگرفتگی سابقه ای نزدیک به صد سال داریم. در سال ۱۳۰۰ بارانی باعث جاری شدن سیل در خیابان پهلوی همان امام امروزی شده‌است.
این سند تاریخی گویای نکات بسیار ظریفی درباره شهر تبریز است. نخست این که ببینده _به شرط عاقل بودن_ خواهد فهمید که تبریز شهر خشکی نبوده و نیست حالا چرا بحران فضای سبز در شهر بیداد می‌کند؟ نمی‌دانم!
همچنین با دیدن این عکس متوجه خواهید شد که وضعیت خدمات شهری از سال ۱۳۰۰ تا به امروز که ۹۷ سال می‌گذرد تقریباً ثابت مانده است چرا که در سال ۱۳۰۰ هم خیابان امام دچار آبگرفتگی می‌شد و در سال ۱۳۹۷ نیز همین خیابان دچار آبگرفتگی شده است. این در حالی است که نزولات جوی در سه دهه اخیر روند کاهشی داشته است!
خلاصه که اگر از وضعیت خیابان‌ها در این چند روز عکسی گرفته‌اید با چنگ و دندان از آن حفظ و حراست کنید چون ۹۷ سال دیگر با تکیه بر عکس شما نتیجه‌های جالب توجهی خواهند گرفت!

لیلا حسین نیا

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار