جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ , Friday 19th October 2018

فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 163046

خسارت ۱۶۲ میلیارد تومانی سرمازدگی به باغات شهرستان اهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر از خسارت ۱۶۲ میلیارد تومانی سرمازدگی به باغات این شهرستان خبر داد گفت: با این سرمازدگی ۱۵۰ هزار تن میوه از بین رفت.

به گزارش هم نوا، محمد اسدی در جمع خبرنگاران به خسارت سرمازدگی روز سه شنبه در اهر اشاره کرد و گفت: در شهرستان اهر ۸۵۰۰ هکتار باغات وجود دارد که در طول سال از این باغات ۱۵۰ هزار تن از انواع میوه های سردرختی برداشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر اضافه کرد: متاسفانه بامداد روز سه شنبه به لحاظ برودت هوا تا ۷ درجه منهای صفر باغات شهرستان اهر دچار خسارت شدیدی شدند.

وی بابیان اینکه سرمازدگی به ۶ هزار و ۸۴۰ هکتار از باغات شهرستان اهر خسارت هنگفتی وارد ساخت، افزود: بر اساس ارزیابی که اکیپ ها انجام داده اند میزان خسارت سرمازدگی در شهرستان اهر بیشتر از ۱۶۲ میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان بوده است.

اسدی تصریح کرد: طبق بازدیدهایی که از باغات شهرستان اهر داشته ایم متاسفانه باید گفت که درختی نداریم که شکوفه میوه در آن سالم باقی بماند و در واقع با این سرمازدگی باغداران اهری تمام سرمایه خود را از دست دادند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر در خاتمه با تاکید بر اینکه خسارت سرمازدگی در شهرستان اهر بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد است، خاطرنشان کرد: در پی خسارت سرمازدگی به باغات این شهرستان، ۱۵۰ هزار تن میوه که از باغات اهر برداشت می شد از بین رفت.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار