یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162705

گمرک بازرگان به عنوان نمونه “کارنه تیر الکترونیکی” انتخاب شد

سازمان بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای (ایرو) گمرک بازرگان را به عنوان نمونه موفق"کارنه تیر الکترونیکی" در دنیا انتخاب کرد.
به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، گمرک ایران با الکترونیکی شدن و تغییر و اصلاح ساختار‌ها به عنوان یکی از موفق‌ترین کشور‌های عضو در سازمان جهانی گمرک شناخته شد و موفقیت‌های این سازمان باعث شد، گمرک ایران برای اجرای آزمایشی پروژه تیر الکترونیک از میان ۷۰ کشور عضو انتخاب شود.

پروژه‌ای بین‌المللی که ایران با موفقیت آن را انجام رساند و گمرک بازرگان توانست در سازمان بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای به عنوان نمونه موفق کارنه تیر در دنیا انتخاب شود.

به دنبال موفقیت گمرک ایران در پروژه حمل و نقل ترکیبی کارنه تیر در کریدور اسلونی- ایران و دیجیتالی شدن کارنه تیر در گمرکات کشور و اجرای موفق پروژه e-Tir با کشور ترکیه، دستاورد‌های الکترونیکی گمرک ایران از سوی IRU با هدف ترویج دیجیتالی شدن در بین کشورها، در گمرک بازرگان مستندسازی شد.

به همین منظور، گروه IRU با حرکت یک محموله صادراتی از گمرک تبریز به مقصد ترکیه در روز جمعه ۹۷/۱/۲۴ و عبور از مرز تمام مراحل تشریفات از جمله تشریفات الکترونیکی را مستند سازی کردند. این مستند در مجامع بین المللی ترانزیت و‌ حمل نقل ارائه خواهد شد؛ بنابراین گزارش، در طرح آزمایشی پروژه e-Tir که در سال گذشته اجرا شد، ۲ کانتینر از اسلوونی با پلمپ مبدا از طریق کامیون به ایتالیا و سپس با کشتی به ترکیه و از طریق راه‌آهن به ایران و محموله در ادامه به مقصد گمرک شهید رجایی بندرعباس ارسال شد. اجرای این طرح برای نخستین بارتوسط ایران و با همکاری کشور‌های مسیر انجام شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار