یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162647

افزایش نمایندگان استان در مجلس با الحاق هریس به تبریز/ آذرشهر و اسکو صاحب یک نماینده می‌شوند

نماینده مردم تبریز، ‌آذرشهر و اسکو از تفکیک حوزه انتخابیه آذرشهر و اسکو از تبریز در مجلس یازدهم خبر داد و تحقق این امر را منوط به تصویب مصوبه‌ی کمیسیون شوراها در صحن علنی دانست.

به گزارش هم نوا، احمدعلیرضا بیگی با اشاره به احتمال تغییر در حوزه‌های انتخابیه آذربایجان‌شرقی در مجلس یازدهم ابراز داشت: بر اساس طرح مصوب کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، حوزه‌های انتخابیه آذرشهر و اسکو از تبریز جدا شده و مشترکاً یک نماینده خواهند داشت.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین حوزه انتخابیه اهر از هریس جدا شده و با الحاق حوزه انتخابیه هوراند، شهرستان‌های اهر و هوراند مشترکاً دارای یک نماینده خواهند بود.

دبیر کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه تفکیک و ادغام حوزه‌های انتخابیه براساس ترکیب جمعیتی صورت می‌گیرد، از الحاق حوزه‌ انتخابیه هریس به تبریز خبر داد و تصریح کرد: در مجلس آتی به تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی اضافه شده و شهرستان‌های مراغه و عجب‌شیر، مشترکاً دارای ۲ نماینده خواهند بود.

گفتنی است؛ درحال حاضر حوزه انتخابیه عجب‌شیر و مراغه دارای یک نماینده است و در صورت تصویب مفاد این طرح در صحن علنی، شاهد اعمال تغییر در ترکیب نمایندگان استان و تقسیمات حوزه انتخابیه خواهیم بود.

منبع: آناج

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار