پنج شنبه ۲۸ام تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19th July 2018

فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162604

تلگرام فعلا مسدود نمی شود

به گزارش هم نوا، سیدابولحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی در برنامه ذره بین رادیو تهران اظهار کرد: فعلا تلگرام مسدود نمی شود و تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است.

وی افزود: تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده، اما هر آن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه افزود: از کسب و کارها و موسساتی که کانال های زیادی دارند دعوت شده از پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی کوچ کنند.

وی با بیان اینکه من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می کنم، ادامه داد: بنا به تعهدی که به پیام رسان های داخلی دارم از آنها نیز استفاده می کنم.

فیروزآبادی در ادامه افزود: در حوزه پیام رسان ها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد که اقدامات وسیعی بنا به دستور رییس جمهور در دی ماه ۹۶ انجام شد که فرمودند کشور باید از پیام رسان غالب خارج شود.

وی همچنین در ادامه اظهار کرد: کسانی که با کوچ پیام رسان های خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال می شود به آنها بیمه بیکاری تعلق میگیرد.

فیروزآبادی همچنین تصریح کرد: به طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام رسان ها باید اولین پیام رسان،داخلی باشد،پیام رسان های خارجی هم میتوانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند.

منبع: ایبنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار