پنج شنبه ۲۸ام تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19th July 2018

فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162595

حمایت از تولیدات هنری تبریز گامی برای رونق بخشیدن به تولید داخلی

به گزارش هم نوا، مهندس ایرج شهین باهر شهردار تبریز به همراه دکتر کی نژاد رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز و شهردار منطقه سه تبریز از نمایشگاه دائمی آثار و تولیدات هنری تبریز، آثار هنرجویان و هنرمندان دانشگاه هنر اسلامی بازدید کرد.

شهردار تبریز  نبود متولی خاص برای معرفی هنرمندان رشته های مختلف هنری در استان را مایه ی تاسف دانست و گفت: برای استفاده از آثار و تولیدات و یاری گیری از هنرمندان نیازمند به وجود مجموعه ای برای معرفی این هنرمندان عزیز هستیم.

مهندس ایرج شهین باهر به فرمایشات مقام معظم رهبری ، به شعار سال ” حمایت از کالای ایرانی ” اشاره کرده و گفت: اگر واقعا خواهان استفاده از توان داخل کشور و نیروهای داخلی هستیم، باید با حمایت از این هنرمندان به فرمایش مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.

وی گفت: مدیران و مسئولین استانی بخصوص مدیران تصمیم گیر در حوزه سرمایه گذاری استان باید از این نمایشگاه دیدن نموده و زمینه حضور و مشارکت عملی جوانان را در عرصه فرهنگ و هنر و اجرا فراهم آورند.

شهردار تبریز ضمن قدردانی از شهرداری منطقه۳ از بابت همکاری با دانشگاه هنر اسلامی ، حمایت شهرداری تبریز را با عنوان فراهم نمودن محل ارائه آثار هنرمندان در قالب بازارچه ها عنوان کرده و تاکید کرد: باید دستگاه های متولی نیز امور تسهیلات لازم برای رشد و شکوفائی این هنرمندان گرانقدر را فراهم نمایند.

وی ادامه داد: به مدیران شهری شهرداری تبریز مخصوصاً مدیران حوزه زیباسازی، قطار شهری  و خدمات شهری توصیه خواهم کرد از این نمایشگاه بازدید کرده و از آثار و سایر توانمندی های هنرمندان در زیباسازی شهر تبریز بهره مند شوند.

دکتر شهین باهر گفت: باید در ایستگاه های مترو، فضاهای عمومی، میادین و.. از هنر بومی استفاده نموده و فرهنگ و هویت کهن شهر تبریز را به گردشگران و مردم شهر تبریز بیش از پیش معرفی نماییم.

وی به لزوم تبلیغات در خور شأن و گسترده برای این نمایشگاه اشاره کرده و خاطرنشان کرد: برای مطلع شدن مردم و مدیران از وجود چنین نمایشگاه هایی ،باید از طرق های مختلفی همچون صدا و سیما ، رسانه ها و سایر ابزارها استفاده گردد.

منبع: شهریارنیوز

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار