یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162573

دانشکده پرستاری اهر به دلایل نامشخص تعطیل شده است/ استقلال کرسی نمایندگی اهر مجلس

نماینده شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی در شورای عالی استان‌ها خواستار بازگشایی مجدد دانشکده پرستاری در اهر شد.

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، بهبود جعفری امروز در گفت‌‌وگویی با اشاره به اینکه دانشکده پرستاری و مامایی در سال ۱۳۷۸در شهرستان اهر راه‌اندازی و دو دوره  اقدام په پذیرش دانشجو کرده است، اظهار داشت: متاسفانه این دانشکده به دلایل نامشخص تعطیل شده است.

 وی با انتقاد از تعطیلی این دانشکده که یکی از نیازهای آموزشی منطقه بود، یادآور شد: با وجود پیگیری‌ها در سال ۹۳  این دانشکده به آموزشکده سلامت تنزل یافته و در سال ۹۴ نیز تنها ۲۰ نفر دانشجوی بهداشت‌کار دهان و دندان جذب ‌و بعد از آن دوره نیز فعلاً هیچ جذبی نداشته است و این امر نارضایتی مردم فرهنگ دوست این منطقه را موجب شده است.

این مقام مسوول تاکید کرد: انتظار داریم با پیگیری مسوولان استانی و راه‌اندازی مجدد دانشکده پرستاری، یکی از مطالبات به حق مردم و مسوولان شهرستان دوباره محقق شود.

جعفری از دیگر خواسته مردم شهرستان اهر را استقلال کرسی نمایندگی مجلس عنوان کرد و گفت: با توجه به آخرین سرشماری جمعیت شهرستان اهر در سال ۹۵ این شهرستان با وسعت و جمعیت لازم استحقاق کرسی مستقل در مجلس شورای اسلامی را دارد و امیدواریم  مجلس و دولت به خواسته مردم این منطقه توجه داشته تا بیش از این شاهد رشد و توسعه و خدمت‌رسانی مطلوب به این شهرستان فراهم شود.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی موضوع جاده اهر- تبریز و کندی عملیات اجرایی بزرگراه اهر – تبریز را نیز یاد آور شد و بیان داشت: این بزرگراه یکی از راهکارهای توسعه این منطقه به‌شمار می‌رود که متاسفانه با گذشت نزدیک به یک دهه از آغاز عملیات اجرایی آن  به بهره‌برداری نرسیده و هر روز شاهد تصادفات متعدد در این جاده هستیم.

بهبود جعفری خواستار تسریع در اجرای این پروژه مهم و حیاتی منطقه ارسباران شد.

انتتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار