دوشنبه ۳ام اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 23rd April 2018

فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162520

گامی برای افزایش سواد سلامت از مراغه

نخستین همایش کشوری افزایش سواد سلامت اجتماعی با محوریت پیشگیری از سرطان و اعتیاد در مراغه برگزار شد.

به گزارش هم نوا، این همایش سه روزه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی و حضور بیش از ۱۵۰ عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور برپا شد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: در این جهان بحران زده که سلامت افراد به خطر افتاده است، برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت جامعه، بسیار کاربردی خواهد بود.

سید هادی موسوی افزود: هر یک از شرکت کنندگان در همایش ملی افزایش سواد سلامت اجتماعی، با شرکت در کلاس‌های تخصصی و دریافت گواهینامه آموزشی، توانایی آموزش آموخته‌های خود را به ۵۰ نفر دیگر در استان‌های محل سکونت خود خواهند داشت.

محمدعلی نصرتی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی هم از اعتیاد به عنوان جنگ بدون مرز یاد کرد و گفت: بزرگ‌ترین ابزار جنگ نرم و چهارمین عامل مرگ و میر در ایران سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد به آن است، از این رو باید با برنامه ریزی و بهره گیری از ظرفیت نیروی جوان و نخبه کشور درصدد جلوگیری از چنین آسیب‌های اجتماعی بود.

علی اکبر طاهر اقدم، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم با اشاره به رویکرد امسال وزارت بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: افزایش سطح سواد سلامت و اجتماع محور کردن آن در زمینه پیشگیری از بروز بیماری‌ها و تحمیل هزینه‌های سنگین بسیار کاربردی و موثر است و اعضای جوانان هلال احمر نیرو‌های بسیار توانمندی هستند که در کاهش پیشگیری از این نوع آسیب‌ها می‌توانند برنامه و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی متنوعی برگزار کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار