دوشنبه ۳ام اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 23rd April 2018

فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162510

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب خبر داد؛

ساخت مسکن در مساحت ۵۴ هزار متری برای اقشار میاندرآمدی در غرب تبریز

یاسمی گفت: در راستای سیاست‌های شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب این شرکت در زمین ۵۴ هزار متری در غرب تبریز در نظر دارد پروژه‌ای در حوزه بازآفرینی شهری را برای اقشار ضعیف جامعه عملیاتی کند.

به گزارش هم نوا، فرهاد یاسمی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مسابقه ملی معماری زمین ۵/۴ هکتاری زمین شمالغرب تبریز توسط شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب برگزار شده که دهم اردیبهشت برنده طرح اولیه اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب گفت: این شرکت به منظورِ توسعه ی فعالیت های عمرانی- ساختمانی، متناسب با الگوهای سکونتی در جوارِ بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری؛ تلاش در جهتِ ارتقاء شان و منزلتِ شهروندان به موازات شعارِ” مسکن خوب زندگی را زیباتر می کند”، با چشم اندازِ افزایشِ کیفیتِ زندگی، بالا بردنِ حسِ تعلقِ مکانی در پاسخ به نیازهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تاریخی حال و آینده، پروژه ی جدیدِ خود را تحتِ عنوانِ “مجتمعِ مسکونی شهیدان ذاکر” در شمالِ غربِ کلان شهرِ تبریز به استعدادِ دوهزار و دویست واحد و در زمینی به مساحتِ ۵۴۷۶۱ متر مربع کلید می زند.

وی ادامه داد: این مجتمعِ مسکونی به دنبالِ رویکردِ جامعِ شرکتِ مادر در جهتِ ورود به بافت های فرسوده و ناکارآمدِ شهری تعریف شده و تمرکز بر طراحی زیبا و در عینِ حال کاربردی، تامینِ نیازهای مسکونی طبقه ی میان درآمد، موازی با الگوهای سکونتی معاصر، تقویت ابعادِ اقتصادی و فرهنگی ناحیه ی مذبور، تمرکز بر اشتغالِ محلی و منطقه ای، موازی و محرکِ توسعه ی پایدار، بهره گیری از فن آوری های به روز و نوینِ صنعتِ ساختمان در کنارِ رعایتِ ضوابط و استانداردهای لازم و … از جمله عمده ترین ویژگی های منحصر به فردِ پروژه ی مذکور می باشد.

یاسمی تاکید کرد: با چنین رویکردی، شرکتِ سرمایه گذاری مسکنِ شمالِ غرب پس از احصاء زمین و انجامِ اموراتِ مدنی و حقوقی مربوطه نسبت به انتشارِ فراخوانِ طراحی معماری پروژه نموده و از زبده ترین مهندسانِ معمار، برای طراحی معماری؛ سازه و تاسیسات دعوت به عمل آورد تا در گامی موثر، شرکتِ سرمایه گذاری مسکنِ شمالِ غرب را یاری رسانند. توجه به استراتژی های کالبدی، اقتصادی، فیزیکی، کلان شهری و فرآیندِ اجرا در کنارِ استراتژی های خاصِ شرکت، از جمله ویژگی های فنی پروژه ی “مجتمعِ مسکونی شهیدان ذاکر” می باشد.

وی در خاتمه گفت: شرکتِ سرمایه گذاری مسکنِ شمالِ غرب، امیدوار است با اجرایی شدنِ کلان طرحِ “مجتمعِ مسکونی شهیدان ذاکر” در ناحیه ی شمال غرب کلان شهرِ تبریز، علاوه بر تامینِ نیازهای اسکانِ مردمانِ شریفِ این ناحیه، گامی بلند در جهتِ نیل به بهینه سازی فضای زندگی شهری برداشته باشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار