یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162489

می‌خواهیم مسئول گردشگری کشور را در برابر نمایندگان ملت پاسخگو کنیم

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس نبود ثبات مدیریتی و عدم پاسخگویی معاون رئیس‌جمهور در برابر نمایندگان مجلس را از علل اصلی تشکیل وزارتخانه گردشگری برشمرد.

به گزارش هم نوا، محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگویی با اشاره به رأی کمیسیون ویژه مجلس به ایجاد وزارتخانه گردشگری، ابراز داشت: یکی از طراحان تشکیل این وزارتخانه شخص بنده هستم و از زمان شکل‌گیری این طرح مخالفان زیادی با استماع ادله و مشاهده ساختار دولتی کشورهای توریست‌پذیر متقاعد شده و با ایجاد وزارتخانه گردشگری موافقت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حوزه‌ی گردشگری مشکلات زیادی وجود دارد و این نقایص تنها محدود به آذربایجان‌شرقی نمی‌شود؛ در بررسی‌هایی که داشتیم متوجه شدیم کشورهای گردشگرپذیر وزارتخانه‌لای مستقل برای این حوزه دارند و این امر موجب پیشرفت آنان در این زمینه شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتقاد مبنی بر تضاد تشکیل وزارتخانه‌های جدید با سیاست چابک‌سازی دولت، تصریح کرد: ما درصدد افزایش نیرو و پرسنل دولت نیستیم و نمی‌خواهیم بروکراسی‌های اداری را افزایش دهیم، تنها اداره‌کل گردشگری به وزارتخانه تبدیل می‌شود تا مسئول مربوطه در برابر نمایندگان ملت پاسخگو باشد.

وی اذعان داشت: با وجود مشکلات متعدد در حوزه گردشگری، مسئول مربوطه در برابر نمایندگان مجلس پاسخگو نیست و از سویی دیگر در طول سال‌های اخیر پنج سال اخیر، ۴ بار رئیس سازمان گردشگری کشور تغییر کرده و این بی‌ثباتی مدیریتی خود موجب بروز مشکلات زیادی شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه تشکیل وزارتخانه گردشگری بر ثبات مدیریتی می‌افزاید و در حالت عادی مسئول این حوزه به مدت ۴ سال عنان کار را در دست می‌گیرد، ابراز امیدواری کرد با طرح این موضوع در صحن علنی طی روزهای آتی، نمایندگان ملت به ایجاد وزارتخانه گردشگری رأی مثبت دهند.

وی در پایان در خصوص تشکیل وزارتخانه‌های دیگر نیز اظهار داشت: در حال حاضر مجلس درصدد تشکیل وزارتخانه جدیدی نیست اما این احتمال وجود دارد در آینده به سبب افزایش کارایی ارگان‌ها، وزارتخانه‌های ادغامی، تفکیک شوند.

منبع: آناج

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار