یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 162477

ضرورت افزایش پرداخت تسهیلات در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع آذربایجان شرقی افزایش میزان پرداخت تسهیلات فراگیر را خواستار شد

به گزارش هم نوا، علی جهانگیری در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: عملکرد میزان پرداخت تسهیلات فراگیر و اشتغال روستایی در استان قابل قبول نیست و باید از متوسط کشوری بالا‌تر برود.
وی افزود: بانک‌ ها و ادارات هم در تکمیل مدارک و تصویب طرح‌ها باید تلاش بیشتری کنند چرا که در استان ظرفیت بالایی وجود دارد.
جهانگیری با تاکید بر اینکه همه مدیران باید خود را مسئول جذب سرمایه گذاری بدانند خاطر نشان کرد: مسئولیت اشتغال استان با این کارگروه است و تمامی اعضای آن باید در زمینه اشتغال به مسئولیت خود عمل کنند.
مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان هم در این جلسه، ارائه تسهیلات را یکی از راه‌های تقویت اشتغال و تولید دانست و گفت: طرح‌های «اشتغال فراگیر»، «تسهیلات روستایی» و «مشاغل خانگی» از جمله طرح‌هایی است که در مشاغل خرد صنعتی و کشاورزی و خدماتی تسهیلات دریافت می کنند.
احد حسینی افزود: بیش از ۱۲۰۰ نفر در طرح ارائه تسهیلات اشتغال فراگیر در استان ثبت نام کرده‌اند و بیش از ۴۰۰ طرح پس از بررسی و کار‌شناسی، دارای توجیه اقتصادی تشخیص داده شد.
حسینی ادامه داد: این طرحها با ۶۱ میلیارد و ۳۱۱ میلیون تومان معرفی شده است که اگر به دست تولید کننده برسد، ۱۴۲۷ شغل ایجاد یا تثبیت می‌کند.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: در طرح تسهیلات روستایی هم ۸ هزار و ۶۲۹ طرح ثبت نام شد و در مجموع ۶۵ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان از اعتبارات روستایی برای ۱۵۲ طرح تصویب شده است اما افراد معرفی شده توان وثیقه گذاری برای دریافت وام را ندارند.
حسینی میزان اعتبار اختصاص یافته به طرح مشاغل خانگی را در استان آذربایجان شرقی ۸.۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۸ هزار و ۲۳۲ طرح اشتغال خانگی با ۵۹ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار