چهارشنبه ۲ام آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24th October 2018

اسفند ۲۷ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 160368

فرج قلیزاده: برخی پاکبانان کارمند وزارت خارجه شدند!

در جلسه امروز شورای شهر محمد فرج‌قلیزاده با انتقاد از برخی پرداخت حقوق‌های غیرقانونی تهدید به افشای اسامی این افراد کرد.

به گزارش هم نوا، محمد فرج‌قلیزاده در جلسه شورای شهر تبریز در انتقاد از عدم توازن در حمایت از اصحاب رسانه‌ توسط شهردار تبریز اظهار داشت: تکلیف شهرداری برای تدوین لایحه در جهت حمایت از رسانه‌‌ها و فعالیت‌‌های فرهنگی و هنری در ظرف زمانی دو ماه مشخص شود، اینکه شهرداری تنها از بخشی از رسانه‌ها حمایت کرده و تبلیغات در اختیار آنان قرار می‌گیرد مساله درستی نیست.

وی ادامه داد: حمایت از گروه‌های فرهنگی و هنری، نباید جنبه سلیقه‌ای داشته باشد، اگر اینگونه ادامه پیدا کند ممکن است شایبه تبعیض و ارتباطات شخصی مطرح شود باید طبق اولویت‌بندی، انعکاس مطالبات شهروندان در محتوای آثار مدنظر باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز تاکید کرد: شهرداری مکلف به تخصیص بخشی از تبلیغات محیطی به فرهنگ مطالعه و ایجاد ایستگاه های مطالعه در اماکن عمومی می‌باشد و ایجاد فرهنگسراهای مشارکتی برای گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری نیز از دیگر تکلیفات شهرداری تبریز است.

وی افزود: بایستی ظرف سه ماه تکلیف شهرداری نسبت به ساماندهی مدیریت رسانه ای داخل مجموعه, با اولویت آموزش شهروندی ضمن ایجاد شورای سیاست گذاری و تدوین کلیات این سیاست ها جهت طرح در شورا مشخص شود.

فرج‌قلیزاده نسبت به برخی تخلفات در شهرداری تبریز در خصوص استخدام نیروها عنوان کرد: شهرداری نیروهایی دارد که آنها را در قالب پاکبان جذب کرده و در ادامه آنها را به عنوان مامور در اختیار وزارت امور خارجه قرار داده است!

وی تصریح کرد: در مجموعه شهرداری نیروهایی حضور دارند که از شهرداری حقوق دریافت میکنند اما در ترکیه با مساعده‌های میلیونی در حال تحصیل هستند!اگر شهردار این موضوع را انکار کند اسامی همه این افراد را منتشر خواهم کرد.

قائم مقام شهردار در خصوص صحبت‌های قلیزاده گفت: آنچه دکتر قلیزاده اعلام کردند صحت دارد اما ارتباطی با دوره فعلی ندارد، ادامه همکاری با همه این نیروها در دوره جدید منوط به بازگشت به شهرداری و فعالیت در همان عنوان شغلی مورد قرارداد مشروط شده است.

وی تاکید کرد: در صورت عدم بازگشت این افراد به شهرداری با آنها قطع همکاری خواهد شد؛همه پرداختهای غیر قانونی به این نیروها در این دوره شهرداری متوقف شده است.

منبع: آناج

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار