یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

اسفند ۲۷ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 160226

روایت یک روزنامه بنگلادشی از اهمیت «تبریز ۲۰۱۸»

یک روزنامه بنگلادشی با اشاره به اینکه شهر تبریز در ایران به عنوان پایتخت گردشگری دنیای اسلام در سال جای میلادی انتخاب شده است از امکان رشد همکاری های گردشگری بین دو کشور خبر داد.

به گزارش هم نوا به نقل از ایرنا، در مطلبی روزنامه ‘یونایتد نیوز او بنگلادش’ با اشاره به اینکه شهر تبریز به مدت یک سال به عنوان پایتخت جهانگردی اسلامی انتخاب شده است ، نوشت: نهادهای فرهنگی ایران در داکا پایتخت بنگلادش نیز برای معرفی این شهر و جذب گردشگران این کشور برای شرکت در این رویداد جهانی فعالیتهایی را آغاز کرده است که یکی از آنها برگزاری مراسم ‘تبریز ۲۰۱۸’ در داکا است.
روزنامه مذکور با ارائه خلاصه ای از زیبایی ها، سابقه تاریخی و اهمیت اقتصادی و فرهنگی شهر تبریز، نوشت: این شهر به دلیل صنایع دستی خود از جمله فرش های دست بافت و جواهر آلات شهرت دارد.
این روزنامه در ادامه تاکید کرد که مقامات در خانه فرهنگ ایران در داکا در راستای طرح ‘تبریز ۲۰۱۸’ برنامه های دیگری نیز برای جلب گردشگران بنگلادشی اجرا خواهند کرد.
آنها اعلام کردند هر دو کشور ایران و بنگلادش عضو سازمان همکاری اسلامی هستند بنابراین دیدار شهروندان بنگلادشی از ایران آسان خواهد بود.
خانه فرهنگ ایران تاکید دارد که تبریز در سطح بین المللی نماینده ایران در دیپلماسی فرهنگی و هنری خواهد بود.
‘یونایتد نیوز او بنگلادش’ کلانشهر تبریز را به عنوان یکی از مدرن ترین، سالمترین، زیباترین و توسعه یافته ترین شهر ایران که در سطح جهان نیز شناخته شده است معرفی کرد.
این روزنامه در ادامه خاطرنشان کرد که تبریز با ۲۶۳ سال قدمت پایتختی ایران در طول تاریخ ظرفیت های بالایی برای جذب گردشگر و حفظ میراث فرهنگی و توسعه صنایع دستی ایران دارد.
سازمان همکاری اسلامی طرحی را از سال ۲۰۱۵ با نام معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی آغاز کرد.
در این طرح هر ساله شهری از کشورهای اسلامی به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی می شود.
در سال ۲۰۱۵، شهر قدس فلسطین، در سال ۲۰۱۶، شهر قونیه ترکیه و در سال ۲۰۱۷ شهر مدینه عربستان به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی شدند و تبریز نیز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار