یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159923

پرداخت ۱۰ میلیارد تومان صدقه در آذربایجان شرقی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت:مردم نیکوکار استان آذربایجان شرقی در ۱۱ ماهه امسال، ۱۰ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.

به گزارش هم نوا، بهروز شریف اظهار داشت: مردم نیکوکار این استان در ماهه امسال، ۱۰ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش‌یافته است.

وی بابیان اینکه ضریب نفوذ صندوق صدقات کوچک درصد است، افزود: ۳۷۴ هزار خانوار در استان آذربایجان شرقی مشترک صندوق صدقات کوچک کمیته امداد هستند که با صدقات خود بخش بزرگی از مشکلات نیازمندان را برطرف می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی  با تأکید به اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده در ۱۱ ماهه سال جاری ۹۲ درصد محقق شده است، بیان کرد: شش هزار و ۵۵۸ صندوق متوسط و ۱۰ هزار و ۹۱ صندوق بزرگ صدقات در سطح معابر استان آذربایجان شرقی وجود دارد.

شریف با اشاره به اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده در هر شهرستان برای نیازمندان همان شهرستان هزینه می‌شود، گفت: در ۱۱ ماهه امسال یک میلیارد تومان از محل مشارکت‌های مردمی و صدقات برای ایجاد فرصت شغلی و مهارت‌آموزی مددجان هزینه شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی یادآور شد: در این مدت حدود دو میلیارد تومان از صدقات جمع‌آوری‌شده برای ساخت و تعمیر مسکن مددجویان و دو میلیارد تومان نیز برای تأمین جهیزیه نوعروسان هزینه شده است.بابیان اینکه پرداخت الکترونیکی، راحت‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای پرداخت صدقه است، اعلام کرد: مردم نیکوکار استان می‌توانند با نصب نرم‌افزار سنا درگوشی‌های همراه خود صدقات و سایر کمک‌های خود به نیازمندان را به‌صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار