یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159920

انهدام ۲۶۹ باند سرقت در آذربایجان‌شرقی/ کشف ۲.۵ تن مواد مخدر در استان

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال جاری با انهدام 269 باند سرقت، وقوع سرقت در استان یک در صد کاهش یافته و حدود 83 در صد از سرقت‌ها نیز کشف شده است.

به گزارش هم نوا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “محسن حسن خانی” در جلسه شور عمومی انتظامی استان  اظهار داشت: در استان آذربایجان شرقی ۲۷۱ کیلومتر نوار مرزی داریم که از امن‌ترین مرزهای کشوربوده و نیروی انتظامی حفاظت از مرزها را به عهده دارد.

وی افزود: در سال جاری با انهدام ۲۶۹ باند سرقت، وقوع سرقت در استان  یک در صد کاهش یافته و حدود ۸۳ در صد از سرقت‌ها نیز کشف شده است.

حسن‌خانی با اشاره به کشف ۵۱ درصد کالاهای قاچاق در استان، ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در استان را ۸۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و از افزایش ۳۴ درصدی کشفیات موادمخدر خبر داد و گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مخدر در استان کشف شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اشاره کرد و گفت: امسال حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تماس داشتیم و در حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی ۳۹ هزار پرونده داشتیم که ۶۹ درصد منجر به سازش شده است.

فرمانده انتظامی استان به مسابقات قرآنی نیروی انتظامی استان نیز اشاره کرد و گفت: امسال ۸۵۰ نفر شرکت کننده یک جزء به بالا داشتیم که ۵۳۰ نفر نمره قبولی کسب کردند که نسبت به پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار