دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159807

سهمیه واردات پوشاک منطقه آزاد ارس افزایش یافت

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از افزایش سهمیه واردات پوشاک منطقه به میزان یک میلیون و 500 هزار دلار خبر داد.

به گزارش هم نوا، محسن نریمان روز سه شنبه در گفت و گویی اظهارکرد: با توجه به برخی از مشکلات بازاریان ارس در زمینه تامین اجناس مورد نیاز در نوروز ۹۷ و با مذاکراتی که در این زمینه با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور انجام شد، سهمیه واردات منطقه آزاد ارس افزایش یافت.
وی گفت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته، یک میلیون دلار از سهمیه منطقه آزاد ماکو و ۵۰۰ هزار دلار از سهمیه منطقه آزاد اروند کسر و به سهمیه واردات پوشاک منطقه آزاد ارس افزوده شد.
نریمان اعلام کرد: افزایش سهمیه به گمرک منطقه آزاد ارس- جلفا ابلاغ شده و تجار و بازرگانان این منطقه می توانند از سهمیه جدید نیز در آستانه نوروز استفاده کنند.
در پی امضای تفاهم‌نامه همکاری بین گمرک جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سهمیه واردات پوشاک و کالای همراه مسافر مناطق آزاد هفت‌گانه کشور تا پایان سال ۹۶ در مجموع ۵۶.۳ میلیون دلار است.
بر این اساس سهمیه پوشاک منطقه آزاد ارس ۸ میلیون دلار و سهم واردات پوشاک از کشور ترکیه ۵ میلیون دلار بود.
منطقه آزاد ارس در ۴ بخش منفصل در شمالغرب ایران و نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان و کنار رود مرزی ارس استقرار یافته است.

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار