پنج شنبه ۲ام فروردین ۱۳۹۷ , Thursday 22nd March 2018

اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159778

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اعلام کرد

افزایش وقوع جرایم خشن و جرایم فضای مجازی در آذربایجان‌ شرقی

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی از افزایش وقوع جرایم خشن در استان و افزایش جرایم در فضای مجازی خبر داد.
به گزارش هم نوا، رضا مسعودی‌فر در جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان با ارائه گزارش سیمای جرایم و دعاوی استان در یازده ماه سال سال‌جاری از افزایش وقوع جرایم خشن در استان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه جرم «توهین به اشخاص» با ۳۲ هزار فقره پرونده قضایی در سطح استان در ردیف اول اتهامات قرار دارد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی دارد و جرم «ضرب و جرح عمدی» نیز با ۳۰ هزار فقره پرونده در ردیف دوم قرار گرفته است.

وی همچنین از افزایش وقوع جرایم در فضای مجازی در استان مثل انتشار تهمت و افترا و مطالب مشتمل بر تهدید و هتک حیثیّت ابراز نگرانی کرد.

در ادامه‌ی جلسه نیز مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خصوص میزان اراضی تحت مالکیت، میزان اراضی تصرف شده، دعاوی مطروحه نسبت به اراضی تصرف شده، میزان اراضی که سند مالکیت آنها اخذ شده و میزان اراضی که اخذ سند آنها در دست اقدام است، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان در خصوص وضعیت اجرای قانون جامع حدنگار (کاداستر) در استان، اقدامات پیشگیرانه در خصوص حفاظت از اراضی ملی، منابع طبیعی، محیط زیست و جنگل‌ها در تعطیلات نوروز ۹۷ و همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان در مورد اجرای طرح نماد به ارائه گزارش پرداختند.


انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار