یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159771

۳۰ گردشگر خارجی در مشهد مسلمان شدند

رئیس اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰ نفر از گردشگران خارجی با حضور در این اداره در مشهد شهادتین بر زبان آورده و مسلمان شده اند.

به گزارش هم نوا به نقل از ایرنا، حسن غلامپور روز دوشنبه گفت: این نومسلمانان که پیش از این مسیحی، بودایی و یا لائیک بودند از کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و آمریکایی به مشهد مقدس سفر کردند.

وی ادامه داد: همچنین امسال تاکنون چهار هزار و ۹۳۳ گردشگر غیرمسلمان وارد حرم مطهر رضوی شده و مورد پذیرایی اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی قرار گرفته اند.

رئیس اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: ارائه خدمات فرهنگی به گردشگران باعث می شود آنان با اسلام و فرهنگ ایرانی اسلامی آشنا شده و ذهنیت منفی ناشی از ایران هراسی یا دیگر تبلیغات منفی علیه کشورمان تغییر یابد.

وی افزود: نظرسنجیهایی که توسط اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی از گردشگران غیرمسلمان نسبت به افکارشان درباره ایران انجام گرفت نشان داد بیش از ۹۰ درصد آنان پیش از ورود به ایران و حرم مطهر رضوی دلهره و هراس داشتند اما پس از ورود به حرم مطهر و آشنایی با فضای معنوی آن نگاهشان نسبت به ایران و اسلام تغییر کرده بود.

غلام پور گفت: بستری که فضای معنوی حرم مطهر امام رضا(ع) برای زائران غیرمسلمان ایجاد می کند و باعث تغییر نگاهشان می گردد فرصتی برای معرفی واقعیتهای ایران و جاذبه های دینی، فرهنگی و گردشگری است که باید به نحو مطلوب از آن بهره گرفت.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار