یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159691

وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد در تأمین سلامت مردم نقش دارد

نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد در تأمین سلامت مردم و ارتقا آن در جامعه نقش دارد و ۷۵ درصد دیگر در اختیار خود مردم است لذا باید به سلامت خود بیشتر توجه کنند.

به گزارش هم نوا، مسعود پزشکیان در جمع معاونین تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور، با اشاره به نقش ۲۵ درصدی وزارت بهداشت در تامین سلامت مردم اظهار داشت: ۷۵ درصد دیگر در اختیار خود مردم است لذا باید به سلامت خود بیشتر توجه کنند.

وی در ادامه به تشکیل شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در دوران حضور خود در وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد و درباره اهداف تشکیل این شورا افزود: اتخاذ تصمیمات هماهنگ و منسجم برای رسیدگی به مشکلات سلامت و ارتقای آن در کشور از جمله اهداف تشکیل این شورا بود.

نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست نیازمند مشارکت دانش آموزان است، ابراز کرد: در این راستا طی روزهای اخیر نهضت کاشت نهال را با کاشت ۳۶ هزار اصله نهال توسط دانش آموز آغاز کرده ایم.

وی همچنین با اشاره به کمبود منابع مالی در دولت گفت: برای حل مشکلات موجود و بهبود وضعیت جامعه نیازمند مشارکت مردم هستیم.

نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما با تکیه به مثلث علم، مشارکت و باور و ایمان، کوه ها را جابجا کرده و خواهیم توانست کارهای برجسته ای انجام دهیم و تمامی مشکلات را از سر راه خود برداریم.

وی به بررسی های صورت گرفته در خصوص شاخص های اجتماعی تاثیرگذار در سلامت اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد سلامت گروهی از مردم بیش از سایرین در معرض خطر است، حال آن که ما با سالم سازی محیط زندگی می توانیم مانع بیماری و احیانا مرگ این افراد شویم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نمی توانیم نسبت به تامین سلامت مردم بی تفاوت باشیم، چرا که ما مسئولیت تامین سلامت مردم جامعه را برعهده داریم و در این راستا باید با تمام توان تلاش کنیم.

پزشکیان تصریح کرد: در این مملکت نیازی نیست به فکر ثروتمندان و بالای شهری ها بود، بلکه باید به فکر افراد نیازمند و بی بضائتی باشیم که هر لحظه جانشان در خطر است.

وی در پایان با بیان اینکه برقراری عدالت جزو اصول دین بوده و حمایت از نیازمندان جزو وظایف حاکمیت است، تاکید کرد: بنابراین برای باید دست به دست هم دهیم و با برقراری عدالت در جامعه باید در جهت رفع مشکلات این افراد حرکت کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار