یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159535

نقش برجسته هنرهای نمایشی در فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی گفت:هنرهای نمایشی نقش بسزایی در فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

به گزارش هم نوا، بابک نهرین در حاشیه بازدید از نمایش طنز سلطان کاراکوش در گفت‌وگویی اظهار داشت: هنرهای نمایشی نقش به سزایی در فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن خاطرنشان کرد: در قبال توطئه‌ها و شبیخون فرهنگی دشمن ، ما باید خوراک هنری ارائه نمایم و برای فعالیت تأثیرگذار هنرمندان در قبال تهاجم فرهنگی دشمن، باید زمینه و بسترسازی مناسبی صورت گیرد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش تأثیرگذار هنرمندان در فرهنگ‌سازی خاطرنشان کرد: با زبان لطیف و ظریف هنر و نمایش‌های طنز و تئاتر، می‌توان بخش عمده‌ای از مشکلات ، دغدغه‌ها و آسیب‌های اجتماعی جامعه را مرتفع نمود.

نهرین تصریح کرد: مقام معظم رهبری توصیه‌ها و فرمایشات فراوانی در خصوص اینکه زبان هنر بهترین وسیله برای ارتقاء فرهنگ ، فرهنگ‌سازی و حل مشکلات جامعه دارد.

وی با اشاره به تزریق امید و نشاط‌آفرینی نمایش‌های طنز در کنار مشکلات اقتصادی و روزمره جامعه تصریح کرد: در کنار مشکلات اجتماعی، اقتصادی وزندگی روزمره ، نمایش هنری و طنز به‌مثابه سوپاپ اطمینان بوده و نقش بسزایی در امیدآفرینی و نشاط و تقویت روحیه افراد دارند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با تأکید بر حمایت عملی مسئولان از هنرمندان خاطرنشان کرد: حمایت‌های مادی و معنوی از هنرمندان ضروری است فلذا در کنار اختلاس‌ها مبلغ ناچیزی هم صرف حمایت از هنرمند باشد.

 نهرین با اشاره به حمایت مسئولان از هنرمندان خاطرنشان کرد: مسئولان با حمایت از هنرمندان می‌توانند از ظرفیت آنان در حل مشکلات جامعه و فرهنگ‌سازی‌ها استفاده نمایند.

رئیس انجمن نمایش آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات هنرمندان در شهرهای کوچک افزود: همه حمایت‌ها و امکانات در پایتخت خلاصه‌شده و به هنرمندان در مرکز استان و شهرستان‌ها بی‌توجهی می‌شود و اگر مسئولان مشکلات سخت‌افزاری را حل کنند مشکلات نرم‌افزاری را خود هنرمندان می‌توانند حل کنند.

نهرین در ادامه گفت: هنرمندان در شهرستان‌ها با کمترین و ابتدایی‌ترین امکانات می‌توانند اثر هنری فاخر و ارزشمندی را خلق کنند و انجمن نمایش استان مصمم است با حمایت جدی از هنرمندان در شهرستان‌ها، بخشی از مشکلات و نیازهای آن‌ها را مرتفع نماید.

وی در ارزیابی تئاتر سلطان کاراکوش گفت: این اثر فاخر هنری بی‌نظیری بود و نشانگر شکوفایی انجمن نمایش آذرشهر پس از مدت‌ها وقفه هست و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی‌بدیلی در شهرستان آذرشهر وجود دارد که در صورت حمایت از آن‌ها می‌توانند در عرصه‌های ملی و استانی افتخارآفرین باشند.

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار