یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159475

ضرورت ثبت مسابقات کمان سنتی ارس در تقویم جهانی

مسئول ورزش و تفریحات سالم سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر ضرورت ثبت مسابقات بین المللی کمان سنتی جام صلح و دوستی ارس در تقویم جهانی، گفت: تلاش می‌کنیم همه ساله این مسابقات در سطح بالا و با حضور تیم‌های مطرح جهان برگزار شود.
به گزارش هم نوا به نقل از ایسنا، «حامد خان مرادی» در گفت‌و‌گویی، با بیان این‌که مسابقات بین المللی کمان سنتی جام صلح و دوستی ارس از برنامه‌های رویداد گردشگری «تبریز ۲۰۱۸» بود، اظهار کرد: کارهای مربوط به میزبانی از این مسابقات بین المللی از شهریور ماه سال جاری استارت خورد و یک دوره از مسابقات ریکرو با حضور تیم‌هایی از ۱۹ استان به میزبانی ارس برگزار شد.
وی ادامه داد: در ادامه برگزاری مسابقات بین المللی کمان سنتی در ارس پیش بینی شده بود که برای صدور مجوزهای لازم با وزارت ورزش مکاتبه کردیم و در نهایت مقرر شد این مسابقات اسفندماه در ارس برگزار شود.
خان مرادی با اشاره به مکاتبه فدراسیون تیر و کمان با ۲۰ کشور برای حضور در این رقابت‌ها، خاطرنشان کرد: باتوجه به وارد نشدن این رقابت‌ها به تقویم جهانی، هشت کشور در قالب ۹ تیم برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کردند و در نهایت برخی کشورها موفق به حضور نشدند و برخی دیگر هم به دلیل به همراه داشتن برخی ابزارهای لازم برای مسابقه مجوز ورود نگرفتند که انتظار مساعدت در این راستا داریم؛ چرا که هدفمان توسعه‌ی گردشگری و ورزش منطقه است.


انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار