یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 159336

نقش تاثیرگذار مساجد در ارتقای شاخص‌های فرهنگی کشور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که بدون توجه به جایگاه و نقش مساجد نمی‌توان به دنبال جریان‌سازی در عرصه‌های مختلف بود، گفت: مساجد نقش تاثیرگذاری در ارتقای شاخص‌های فرهنگی دارند.

به گزارش هم نوا، محمد محمدپور در همایش ٢٥ امین سالگرد بزرگداشت تأسیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز، با تأکید بر این‌که بدون توجه به جایگاه و نقش مساجد نمی‌توان به دنبال جریان‌سازی در عرصه‌های مختلف بود، گفت: مساجد نقش تاثیرگذاری در ارتقای شاخص‌های فرهنگی دارند.

وی افزود: فعالان افتخاری کانون‌های مساجد افتخاری برای فرهنگ استان محسوب می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که کانون‌های مساجد ثابت کرده‌اند که می‌توان با کمترین امکانات و بودجه نیز اقداماتی فاخر در عرصه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی انجام داد، خاطرنشان کرد: این مراکز حقیقتاً توانسته‌اند، نقش و جایگاه حقیقی مساجد را احیا کنند و می‌بایست از فعالیت‌های کانون‌های مساجد حمایت شود.

محمدپور با تأکید بر این‌که بدون توجه به جایگاه و نقش مساجد نمی‌توان به دنبال جریان‌سازی در عرصه‌های مختلف بود، گفت: مساجد نقش اصلی در ارتقای شاخص‌های فرهنگی بر عهده دارند؛ به عبارت دیگر اگر از نقش مساجد در عرصه فرهنگ عمومی غفلت شود، تمامی برنامه‌ها بی‌نتیجه خواهد ماند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت جدی از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور یادآور شد: متولیان امور مساجد باید با هماهنگی و هم‌اندیشی در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی نظام همدل و همزبان باشند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :



دیدگاهها (۰)



آخرین اخبار