دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 158596

اختتامیه جشنواره اربعین رادیو آذری تبریز برونمرزی

آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی اربعین با حضور برگزیدگان جشنواره از کشورهای جمهوری آذربایجان، جمهوری ترکیه و نیز خیل عاشقان حسینی در سینما قدس تبریز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا؛ نخستین جشنواره بین المللی اربعین در مهرماه ۱۳۹۶ شمسی مصادف با ماه محرم ۱۴۳۹ قمری به همت رادیو برونمرزی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی آغاز به کار کرد که پس از یک نوبت تمدید، مهلت دریافت آثار تا روز میلاد پیامبر گرامی اسلام ادامه یافت و پس از داوری بیش از ۳۰۰ اثر در سه بخش شعر، پادکست رادیویی و نغمه های مذهبی، روز پنج شنبه دهم اسفند ماه، با معرفی و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره در سالن همایش های سینما قدس تبریز به کار خود خاتمه داد.


آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی اربعین با حضور برگزیدگان جشنواره از کشورهای جمهوری آذربایجان، جمهوری ترکیه و نیز خیل عاشقان حسینی در سینما قدس تبریز برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد علی آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز ، دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز و عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، دکتر سید سعید تهامی مدیر کل آسیای میانه و قفقاز و دکتر فرجام مشاور معاون برونمرزی سازمان صدا و سیما، سید محسن لطیفی مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، حجت‌الاسلام محمد تقی محمدیان رییس حوزه هنری استان، فرج قلیزاده رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز و برخی مسئولین استانی و کشوری از دیگر مهمانان آیین اختتامیه این جشنواره بودند.


مهدی نعلبندی، دبیر جشنواره و مدیر رادیو برونمرزی تبریز که نخستین سخنران آیین اختتامیه جشنواره بود با خوش‌آمدگویی به میهمانان داخلی و خارجی گفت: این جشنواره با هدف مشارکت مخاطب در تولید برنامه‌های رادیو برونمرزی آذری تبریز در مهرماه ۹۶ شروع شد. نامش از حسین بود و بهانه از اربعین.
نعلبندی افزود: ما انتظار چنین استقبال گسترده‌ای را نداشتیم که از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه، قفقاز شمالی، ترکیه و حتی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان و نیز از خود ایران اثر دریافت کنیم. بیش از سیصد اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که با تشکیل هیئت انتخاب از این تعداد نزدیک به ۵۰ اثر به داوری نهایی راه یافت و توسط ۹ داور ایرانی و سه داور خارجی داوری شد و اعلام می‌کنم که علاوه بر تمامی جوایز بخش اصلی دو اثر نیز در بخش جنبی شایسته تقدیر دیده شدند و در نهایت به ۱۱ اثر جوایز اصلی اول تا سوم و جوایزی اهداء شد.

برچسب‌ها, , ,

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار