دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

اسفند ۶ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 157633

سالروز غم عاشورایی‌ها پشت دروازه های خیبر

امروز سالروز شهادت حمید آقای باکری لشگر عاشوراست. سالروز غم عاشورایی های آذربایجان پشت دروازه های خیبر. همان روزی که آقا مهدی همه ی شهدای خیبر را بر برادر خونی خود ترجیح داد تا حمید و مهدی این گونه در تاریخ ماندگار شوند و به امروزی ها بگویند در دایره خدمت، پارتی بازی ممنوع! روزی که برادری معنایی تازه یافت معنایی به عظمت باکری ها.

” یکم آذر ۱۳۳۴، در شهرستان میاندوآب چشم به جهان گشود. پدرش فیض اله وقتی یک سالش بود، در اثر سانحه رانندگی فوت کرد. وی تا پایان دوره منوسطه تحصیل کرد و موفق به اخذ دیپلم شد. سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد که ثمره آن یک پسر و یک دختر بود. با آغاز جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران، همگام و همراه با برادر بزرگش مهدی، به عنوان پاسدار عازم میدان نبرد حق علیه باطل گشت و جانفشانیهای بسیاری از خود به نمایش گذارد تا اینکه ششم اسفند سال ۱۳۶۲ با سمت معاون لشکر ۳۱ عاشورا در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. اما تاکنون اثری از پیکر مطهرش به دست نیامده است.”

متنی که خواندید فلش بک و گذری کوتاه به  زندگی مردی است که بندهای سه گانه وصیت نامه اش همچنان ورد زبان است برای تبیین و شناخت  فضای پس از دفاع مقدس. مردی که از سرداران بی پیکر لشگر عاشورایی آذربایجان بود و غم خوار و یاور برادر؛ کسی که نامش همچنان بر گوشه ای از جزایز مجنون مانده است. مجنونی که در پی لیلای خود، حسین (ع)، ابوالفضلی جنگید و شهید شد.

امروز سالروز شهادت حمید آقای باکری لشگر عاشوراست. سالروز غم عاشورایی های آذربایجان پشت دروازه های خیبر. همان روزی که آقا مهدی همه ی شهدای خیبر را بر برادر خونی خود ترجیح داد تا حمید و مهدی این گونه در تاریخ ماندگار شوند و به امروزی ها بگویند در دایره خدمت، پارتی بازی ممنوع! روزی که برادری معنایی تازه یافت معنایی در نگاه باکری ها،  نگاهی به برادران امروز میکنیم و افسوس میخورم آنها فقط عکس شهدا را گرفته اند عکس شهدا عمل می کنند هر چند تا پشت جبهه ها رفته باشند!

Image title

گویا این سخنان را برای امروز ما نوشته است. نگاه کنید:

بسم الله الرحمن الرحيم
در اين لحظات آخر عمر سر تا پا گناه و پشيماني وصيت خود را مي نويسم و علم كامل دارم كه در اين ماموريت شهادت ، جان به پروردگار بزرگ بايد تسليم نمايم انشاالله كه خداوند متعال با رحمت و بزرگواري خود گناهان بيشماراين بندة خطاكار را ببخشند .
وصيت به احسان و آسيه عزيز
۱ ) انشاالله وقتي به سني رسيديد كه توانستيد اين وصايا را درك نمائيد هر چند روز يكبار اين وصيتنامه را بخوانيد.
۲ ) شناخت كامل در حد استطاعت خود از خداوند متعال پيدا نمائيد در پي اصول اعتقادي تحقيق و مطالعه نمائيد و تفكر زياد نمائيد تا به اصول اعتقادي يقين كامل داشته باشيد .
۳ ) احكام اسلامي را (فروع دين ) با تعبد كامل و بطور دقيق و با معني بجا آوريد .
۴ ) آشنايي كامل با قرآن كريم كه عزت‌بخش شما در اين دنياي سرتا پا گناه خواهد بود داشته و در آيات آن تفكر زياد بنمائيد و با صوت خواندن قرآن را فرا گيريد .
۵ ) از راحت طلبي و بدست آوردن روزي بطور ساده دوري نمائيد . دائم بايد فردي پرتلاش و خستگي ناپذير باشيد .
۶ )‌ يقين بدانيد تنها اعمال شما كه مورد رضايت خداوند متعال قرار خواهد گرفت اعمالي است كه تحت ولايت الهي و رسولش و امامش باشد بنابراين در هر زمان و هر موقعيت همت به اعمالي بگماريد كه مورد تائيد رهبري و امامت باشد .
۷ ) به كسب علم و آگاهي و شناخت در تاريخ اسلام و تاريخ انقلابات اسلامي اهميت زياد قائل شويد .
۸ ) قدر اين انقلاب اسلامي را بدانيد و مدام در جهت تحكيم مباني جمهوري اسلامي كوشا باشيد و زندگي خودرا صرف تحكيم پايه هاي اين جمهوري قرار دهيد .
۹ ) به اخلاقيات اسلام اهميت زياد قائل شده و آن را كسب و عمل نمائيد .
۱۰ ) در جماعات و مراسم به خصوص نماز جمعه ، دعاي كميل و توسل ومجالس بزرگداشت شهداء مرتب شركت نمائيد .
۱۱ ) رساله امام را دقيق خوانده و مو به مو عمل نمائيد .
۱۲ ) حق مادرتان را نگهداريد و قدرش را بدانيد و احترام و احسان به مادرتان را به عنوان تكليف دانسته و خود را عصاي دست ايشان نمائيد .
۱۳ ) در زندگيتان همواره آزاده باشيد وبه هيچ چيز غير از خدا  دل نبنديد و بدانيد كه دنيا زودگذر و فاني است ، فريب زرق و برق دنيا را نخوريد .
۱۴ ) برحذر باشيد از وسوسه هاي نفس و مدام به ياد خدا باشيد تا از شر نفس و شيطان در امان باشيد .

برگ برگ زندگی حمید را ورق میزنم. ردپایی در سوریه می یابم. کاش حمید آقا امروز می دید روزی به سوریه رفته بود  برای گرفتن مشق رزم در پیروزی و تثبیت انقلاب و امروز خاکریز انقلاب  از پل حمید گذشته و به سوریه رسیده است بر فراز بلندی های جولان زیر گلوی جرثومه های رژیم صهیونیستی.  گویا شمیم سرداران زینبی و حسینی در سوریه مداوم است که عاشورایی ها حتما گذرشان به آنجا بیفتاد.کاش حمید آقا بودی کاش!

منبع: تبریز بیدار

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار