دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 156308

من حاشیه نشین هستم

من حاشیه نشین هستم، مادرم می گوید پدرت هم حاشیه نشین بود در حاشیه به دنیا آمد در حاشیه جان کند و درحاشیه مرد.

من هم در حاشیه به دنیا آمده ام اما نمی خواهم در حاشیه بمیرم ،برادرم در حاشیه بیمارستان مرد، خواهرم همیشه مریض است و همیشه گریه می کند گاهی در حاشیه گریه کمی هم می خندد، مادرم می گوید سرنوشت مرا در حاشیه صفحه تقدیر نوشته اند،هر شب ستاره بخت مرا که در حاشیه آسمان سوسو می کند به من نشان می دهد ولی من می گویم این ستاره بخت من نیست.من در حاشیه به دنیا آمده ام در حاشیه بازی کرده ام همراه سگ ها و گربه ها و مگس ها در حاشیه زباله دان ها گشتم تا چیز به د رد بخوری پیدا کنم،

من در حاشیه بزرگ شدم به مدرسه رفتم در مدرسه گفتند جا نداریم مادرم گریه کرد مدیر مدرسه گفت آقای ناظم اسمش را در حاشیه دفتر بنویس.

من در حاشیه روز به مدرسه شبانه می روم ودر حاشیه کلاس می نشینم و درحاشیه مدرسه توپ بازی بچه ها را تماشا می کنم چون لباس هایم هماهنگ لباس بچه ها نیست من روزها در حاشیه خیابان کار می کنم و بعضی شب ها در حاشیه خیابان می خوابم،من بهار و تابستان، پائیز و زمستان کار می کنم و در حاشیه کار کمی هم زندگی می کنم، من سواد دارم ولی معنی بعضی کلمات را نمی فهمم. مثلا تعطیلات و تفریح و خیلی کلمات دیگری که در کتاب ها نوشته اند.

من در حاشیه زمین زندگی می کنم زندگی در حاشیه زمین خیلی سخت است، زندگی بر لب پرتگاه است آدم ممکن است هر لحظه بلغزد و سقوط کند.

من حاشیه نشینم ولی معنای کلمه حاشیه را نمیدانم. از معلم پرسیدم:حاشیه یعنی چه؟ گفت حاشیه یعنی کنار هر چیز مثلا کنار لباس یا کتاب . مثلا بعضی از کتاب ها حاشیه دارند بعضی از کلمات را در حاشیه می نویسند یا مثل حاشیه شهر که زباله ها رادر آن می ریزند، من گفتم مگر آدم ها زباله هستند که بعضی از آنها را در حاشیه شهر ریخته اند معلم چیزی نگفت:در حاشیه آن نگاهی بر من کرد،

من حاشیه نشین هستم به مسجد میروم و در حاشیه مسجد نماز میخوانم نزدیک کفش ها جلسه قرآن یاد می گیرم .من قرآن خواندن را یاد گرفته ام قرآن کتاب خوبی است قرآن حاشیه ندارد. هیچ کلمه ای را در حاشیه ننوشته اند، من قرآن را دوست دارم همه چیز باید مثل قرآن باشد که حاشیه ندارد.

برگرفته از:کتاب بی بال پریدن

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار