چهارشنبه ۲ام اسفند ۱۳۹۶ , Wednesday 21st February 2018

بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 156260

هشدار دادگستری آذربایجان شرقی نسبت به آلودگی میکروبی شیرسراها

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به مشاهده آلودگی میکروبی تعدادی از شیرسراهای تبریز، نسبت به رفع این مشکل از سوی دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان هشدار داد.

به گزارش هم نوا، رضا مسعودی فر روز چهارشنبه در جلسه کمیته تخصصی پیشگیری از جرایم علیه بهداشت عمومی و امنیت غذایی استان، به گزارش بررسی های مرکز بهداشت استان از مراکز عرضه شیر خام در تبریز اشاره و بر اجرای ماده ۲۷ قانون نظام صنفی کشور توسط اتحادیه های صنوف در راستای صیانت از حقوق عمومی و پییشگیری از جرایم علیه امنیت غذایی تأکید کرد.
وی استفاده از مواد غذایی بهداشتی و سالم را حق مسلم و اولیه مردم دانست و از دستگاه های متولی امر خواست تشدید نظارت بر حوزه مواد غذایی را بیش از پیش به عمل آورند.
مسعودی فر گفت: بنابر گزارش مرکز بهداشت استان از مراکز عرضه شیر فله ای و خام در تبریز، طی نمونه برداری از تعداد ۱۴ مرکز عرضه شیر خام، هفت مورد آلودگی میکروبی در شیر در محل عرضه مشاهده شده است.
وی اعلام کرد: مرکز بهداشت استان موظف است فهرست و نشانی دقیق شیرسراهایی را که به عرضه شیرهای فاقد مجوز بهداشتی اقدام می کنند ظرف مدت یک هفته به مراجع قضایی و صنفی اعم از دادسرا و تعزیرات حکومتی، جهت رسیدگی و اعمال قانون، گزارش کند.
در این جلسه مقرر شد معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز لیست مطب هایی که بیشترین پسماند پزشکی را تولید کرده و نسبت به بی خطرسازی آنها اقدام نمی کنند، به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ارسال کند.
همچنین مقرر شد دستگاه های متولی بهداشت عمومی با اختیارات حاصله از ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، هرگونه تخلف در حوزه بهداشت عمومی را به صورت کتبی و یا شفاهی به دادسرای محل وقوع جرم اعلام کنند تا از طریق دادسرای مربوطه دستورات و اقدامات لازم صادر شود.
در همین ارتباط، اتاق اصناف آذربایجان شرقی هم موظف شد نسبت به تعیین وتکلیف واحدهای فاقد پروانه به تفکیک صِنف اقدام و نتیجه آنرا ظرف مدت یک هفته به دبیرخانه معاونت ارسال کند.

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار