یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 156233

بهره برداری از دو هزارو ۲۱ پروژه طرح عمرانی در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در دهه فجر امسال 2 هزار و 21 پروژه عمرانی با اعتبار نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسید.

به گزارش هم نوا، پورمهدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه جلسه شورای فنی استان گفت: برای اجرای این پروژها ۴ هزار و ۳۹۹ هزار دلار، ۲۶ میلیون یورو و ۲۳ میلیون یوان هزینه شده است.

وی ادامه داد: سیاست دولت بر توسعه مناطق کمتر توسعه یافته است و بر همین اساس نیز بیش از ۶۵ درصد پروژه ها در بخش روستایی اجرایی شده است.

پورمهدی اظهار کرد: یک هزار و ۳۴۵ پروژه با اعتبار ۷۷۶ میلیارد تومان و ۱۱ میلیون یورو در بخش روستایی استان به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اجرای پروژه آب های مرزی در استان گفت: این پروژه ملی از محل صندوق توسعه ملی با همکاری وزارت نیرو و جهادکشاورزی در استان در حال اجراست.

وی ادامه داد: اهمیت این پروژه بر این است که همزمان با ساخت سد، شبکه ها نیز در حال اجراست و به محض اتمام به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده و تا پایان سال ۹۷ باید به اتمام برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای فنی استان از مدیران دستگاه ها خواست در راستای منافع جامعه ریسک پذیر باشند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت ها تاکید کرد: به عنوان مصوبه شورای فنی استان به تمامی دستگا های مسوول ابلاغ شود تا از راه اندازی کارخانه های آسفالت با تکنولوژی قدیمی خودداری کنند.

پورمهدی اظهار کرد: ضروری است کارخانجات آسفالت با تکنولوژی جدید و به روز ایجاد شود و این الزامی برای تمامی دستگاه هاست.

وی به بهره گیری از نخبگان جامعه به عنوان مشاور در پروژه های مختلف تاکید کرد و گفت: در مورد انتخاب مشاور باید بسیار حساس بود تا کارها به صورت علمی، فنی، مهندسی و با کیفیت بالا اجرایی شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار