جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ , Friday 19th October 2018

بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 156139

آذربایجان شرقی از سال ۹۳ تا به امروز امن‌ترین استان کشور انتخاب شده است‌

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی از سال ۹۳ تا امروز امن ترین استان کشور بوده و هیچ استانی نمره بالاتر از ما را کسب نکرده است گفت: این موضوع می‌تواند برای جذب سرمایه گذاری بسیار موثر باشد.

به گزارش هم نوا، سرهنگ علی اسمعیل‌پور در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در چهارشنبه آخر سال گذشته، ۴۶۰ نفر مجروح و مصدوم شدند اظهارداشت: تعداد مصدومان ۱۰۳ درصد افزایش داشته است که باید با فرهنگسازی این رقم را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی ۸۶۰۰ ساعت در قسمت‌های مختلف آموزش همگانی ارائه داده است افزود: اغلب آموزش‌ها در فضای مجازی تولید و منتشر شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه به همکاری جمعی در این موضوع مهم نیاز داریم تا آمار تلفات کاهش یابد تصریح کرد: صداوسیما که کمک کار خوبی برای نیروی انتظامی بوده از هم اکنون به نشان دادن عواقب ترقه بازی اقدام کند ضمن اینکه اورژانس، آتش نشانی و شهرداری هم در این ایام می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.

سرهنگ اسمعیل‌پور بر بهره‌گیری از روش‌های هنری در کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال تاکید کرد و گفت: ورود هنرمندان به موضوع پیشگیری در سال ۹۴ بسیار موثر بود چراکه آمار تلفات را بسیار کاهش داد ولی در سال ۹۵ با نبود هنرمندان دوباره آمارها افزایش یافت.

وی با بیان اینکه به جای استفاده از ترقه‌های چینی باید به سنت‌های خود برگردیم ابراز داشت: باید شادی ها را محله محور و خانه محور کنیم ولی اگر این مسائل از سوی نیروی انتظامی مطرح شود اثرگذاری کمی دارد و باید کارشناسان امر به موضوع بپردازند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی از سال ۹۳ تا امروز امن ترین استان کشور بوده و هیچ استانی نمره بالاتر از ما را کسب نکرده است گفت: این موضوع می‌تواند برای جذب سرمایه گذاری بسیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی کم کشته ترین  استان در سطح جاده‌ها و سطح شهر را کسب کرده است افزود: همه این دستاوردها با همکاری مردم و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی محقق شده است.

سرهنگ اسمعیل‌پور در پایان با قدردانی از سرکشی‌های هر ۱۰ روز یکبار نماینده ولی فقیه در استان از فعالیت های نیروی انتظامی اضافه کرد: استاندار هم به نیروی انتظامی نمره ۲۰ داده است که این باعث افتخار و روحیه گیری است.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار