یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 156058

لزوم افزایش ارتباطات بین‌اللملی در مدیریت شهری تبريز

عضو شورای اسلامی شهرتبریز در نهمین نشست شهري جهان حضور یافت.

به گزارش هم نوا، فریدون بابایی اقدم در حاشیه جلسه فوق در کوالالامپور مالزی یادآورشد: حضور در جلسات بین المللی می تواند عاملی باشد برای تقویت ارتباطات فراملی و كسل تجربيات موفق ملل ديگر. متاسفانه در ارتباطات بین المللی بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: فقیرترین کشورهای آفریقایی هم در این نشست حضور دارند اما کلانشهرهای کشور ما استقبال زیادی از این رويداد بسيار مهم جهاني كه بيش از ٢٦ هزار نفر در ان ثبت نام كرده اند، نداشته اند.

رئیس کمسیون شهرسازی  و معماري شورای اسلامی تبریز با  اشاره به این نشست یادآورشد: اولین دوره این نشست دو سالانه در سال ۲۰۰۱ در  شهر نایروبی پایتخت کنیا برگزار شده و نشست هاي بعدي در بارسلون اسپانیا، ونکوور کانادا، نانجینگ چین، ریودوژانیروي برزیل، ناپل ایتالیا، مدلین کلمبیا، کیتو اکوادور برگزار شده است.

بابایی اقدم ادامه داد: این نشست با هدف بررسی چالش های اثرات شهری شدن دنیا در حوزه هاي مختلف هر ٢ سال يكبار برگزار می گردد و کشورهای مختلف تجربیات خود را در حوزه مدیریت شهری، زاغه نشینی و حاشیه نشینی مطرح می کنند و به نوعی مهم ترین نشست شهری دنیا محسوب می شود.

وی  با اشاره به شعار نشست نهم گفت: نشست نهم با شعار « سال ۲۰۳۰ شهر متعلق به همه و محوه احراي دستور كار جديد شهري » در حال برگزاري است.

وی  با اشاره به موضوع حاشیه نشینی در شهرها گفت: در بحث ساماندهی حاشیه نشینی کلانشهرها همواره انتظارات زیادی از دولتها داريم که بدلايل عديده همچون فقدان اراده و برنامه طولاني مدت و منابع مالي لازم، اين امر محقق نشده است.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که برای حل معضل حاشیه نشینی نباید تنها به دولت اتکا کرد بلکه باید با رويكرد مشاركتي و اتكا به سرمايه هاي احتماعي، حمایت های بخش خصوصی و NGO  ها را جذب کنیم تا بتوانیم راه به جایی ببریم.

بابایی اقدم خاطرنشان کرد: من در این نشست استقبال گسترده NGO  ها و زنان را به عنوان فعالان اجتماعی مشاهده کردم و حضور تاثیرگذار آن ها در شهرهای خود غیرقابل انکار است از اینرو همه تلاشم را در راستای فعال کردن NGO  ها در راستای حل معضلات حاشیه نشینی و بافت هاي فرسوده تبریز انجام خواهم داد و سعی میکنیم توسط شورای پنجم ارتباط مستمری در حوزه اسکان بشر با كارشناسان و مديران و صاحبنظران بين المللي خاصه سازمان ملل داشته باشیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور خود در این جلسه یادآورشد: به دليل عدم موافقت استانداري آذربايجان شرقي مبني بر حضور بنده در قالب ماموريت اداري و همچنین با توجه به اهميت موضوع با هزينه شخصي و در قالب ماموريت اداري بدون اخذ هزينه و مزاياي ماموريت از طرف دانشگاه تبريز به اين نشست اعزام شدم که پس از مراجعت از ماموريت گزارش نشست را در دانشگاه به اساتيد، پژوهشگران و دانشجويان ارائه خواهم کرد

منبع: شهریارنیوز

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار