جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ , Friday 19th October 2018

بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 156025

احداث فاز سوم فولاد میانه زنجیره صنعت فولاد را تکمیل می‌کند

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه گفت: احداث فاز سوم صنعت فولاد شهرستان میانه در قالب کارخانه ذوب زنجیره صنعت فولاد را در این شهرستان تکمیل می‌کند.

به گزارش هم نوا، حمید شکری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه برخی از زیرساخت‌های شهرستان میانه منحصربه‌فرد هستند، اظهار داشت: ۳۳ درصد آب‌های سطحی استان آذربایجان شرقی در شهرستان میانه قرار دارد و به لحاظ وسعت این شهرستان حدود ۱۲۰ هزار هکتار زمین مستعد برای کشاورزی در میانه داریم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی از برداشت سالانه ۲۰۰ هزار تن سیب از باغات شهرستان میانه خبر داد، افزود: سیب‌های تولیدی در شهرستان میانه جزو میوه‌های مرغوب استان محسوب می‌شود و در عین حال منحصر به فرد هستند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر بیش از یک هزار و ۷۵۰ نفر در بخش صنعت شهرستان میانه شاغل هستند، گفت: فولاد اولین صنعت پر رونق در شهرستان میانه بوده و حال در صدد افزایش و توسعه صنعت فولاد در میانه هستیم و علاوه بر این‌ها کارخانه‌ای در زیرمجموعه ایران‌خودرو داریم که در این مجموعه ۱۵۰ نفر مشغول به کار هستند و حال در صدد آن هستیم که در این مجموعه گیربکس خودروی سمند را نیز تولید کنیم.

شکری از افتتاح ۳۶ پروژه در حوزه‌های مختلف با اعتبار ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دهه فجر امسال در شهرستان میانه خبر داد، بیان داشت: خوشبختانه در سال ۹۰ با راه‌اندازی فاز نخست فولاد میانه ۵۵۰ نفر مشغول به کار شدند و اخیراً با افتتاح فازم دوم این پروژه ۳۵۰ نفر دیگر به فاز دوم فولاد میانه صاحب شغل شده‌اند.

پروژه نیروگاه بادی شهرستان میانه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار ویژه شهرستان میانه با تأکید بر اینکه فاز سوم صنعت فولاد شهرستان میانه در حال احداث است، گفت: احداث فاز سوم فولاد میانه در قالب ایجاد کارخانه ذوب انجام می‌گیرد که با افتتاح این بخش این‌طور می‌توانیم بگوییم که زنجیره فولاد شهرستان میانه در حال تکمیل شدن است.

وی در ادامه ابراز داشت: یکی دیگر از پروژه‌های شهرستان میانه که در سطح استان نمونه محسوب می‌شود پروژه نیروگاه بادی است که اکنون روند احداث این نیروگاه بادی با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد ادامه دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها این نیروگاه بادی شهریورماه سال آینده افتتاح و به شبکه برق‌رسانی متصل می‌شود و سرمایه‌گذاری در این پروژه عظیم حدود ۳۵۰ میلیارد تومان است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین از راه‌اندازی گاوداری ۶۰۰۰ رأسی توسط بنیاد مستضعفان در شهرستان میانه خبر داد و افزود: تمامی مراحل لازم را برای ایجاد گاوداری ۶ هزار رأسی را پشت سر گذاشته‌ایم و زمین لازم تأمین و اعتبار اولیه ۵ میلیارد تومانی نیز تخصیص‌یافته است که انشا الله به‌زودی شاهد کلنگ زنی این پروژه در میانه خواهیم بود.

شکری با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در شهرستان میانه فراهم است، گفت: متأسفانه عمده مشکل ما در شهرستان میانه در حوزه راه‌های ارتباطی بوده و در همین راستا جاده قدیم میانه – تبریز – زنجان که احداث آن شاید به نیم‌قرن پیش باز می‌گردد و با عمده ترافیک و تلفات حوادث رانندگی در این حوزه است.

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار