جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ , Friday 19th October 2018

بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 155982

ثبت ۲۳۰ طرح پژوهشی بین المللی در دانشکده علوم پزشکی مراغه

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به موفقیت های این دانشکده در بخش پژوهشی گفت: 230 طرح و مقاله پژوهشی بین المللی در سال گذشته میلادی در این دانشکده ثبت و اجرا شده است.

به گزارش هم نوا به نقل از ایرنا، علی جنتی روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: با توسعه زیرساخت های آموزشی و پژوهشی در این دانشکده در سه سال اخیر، شاهد افزایش چشمگیر طرح های پژوهشی در این واحد آموزشی پزشکی هستیم.
وی ادامه داد: با توجه به لزوم توسعه بخش پژوهشی، آمار طرح ها و مقالات ثبت شده محققان و اساتید علمی این دانشکده در مجلات معتبر بین المللی جهش خیره کننده ای داشته و این در حالی است که در سال ۲۰۱۴، تنها یک مقاله علمی و طرح پژوهشی ثبت و اجرا شده بود.
وی با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی مراغه در بخش پژوهشی جایگاه ممتازی در بین مراکز آموزش پزشکی کشور کسب کرده است اضافه کرد: در نتیجه فعالیت های پژوهشی، شاخص سرانه مقاله دانشکده به عدد سه رسیده در حالیکه این رقم در دانشگاه های دیگر ۱.۲ است.
جنتی گفت: در سایه این فعالیت ها، کیفیت رتبه پژوهشی دانشکده در پایگاه های استنادی بین المللی که فعالیت های پژوهشی را رصد می کنند به طور چشمگیری افزایش یافته است.
وی با اشاره به اهمیت زیرساخت های حوزه پژوهش، افزود: در راستای توسعه توان و امکانات پژوهشی برای فعالیت هرچه بهتر پژوهشگران در این دانشکده، آزمایشگاه ها و دیگر زیرساخت ها در این بخش ایجاد و تقویت شده اند.
وی ادامه داد: خوشبختانه پرکارترین پژوهشگر ایرانی نیز در سال ۲۰۱۷ از دانشکده علوم پزشکی مراغه معرفی و انتخاب شده است که این امر افتخاری برای دانشکده و شهرستان است.
جنتی اضافه کرد: توسعه بخش پژوهشی این دانشکده در سال های اخیر با حمایت های دولت تدبیر و امید و نیز همراهی مسئولان محقق شده و تداوم این امر نیازمند تعامل و همکاری برون بخشی سایر دستگاه های اجرایی و نهادهای شهرستانی است.
وجود بیمارستان های شهید بهشتی، امیرالمومنین و بیمارستان سینا با مجموع ۳۳۴ تخت بیمارستانی، شهرستان مراغه را به قطب خدمات درمانی در جنوب آذربایجان شرقی تبدیل کرده است.
حدود ۶۵۰ دانشجو در ۱۰ رشته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه مشغول تحصیل هستند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار