جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ , Friday 19th October 2018

بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 155946

بحث واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به «شستا» دیگر کهنه شده/ تکلیف ماشین سازی از همان اول مشخص بود!

رئیس سازمان خصوصی گفت: در خصوص واگذاری سهام این گروه به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز گفت: بحث «شستا» کهنه شده و دیگر مطرح نیست.

به گزارش هم نوا، میر علی اشرف عبداله پوری حسینی در خصوص آخرین وضعیت حقوقی سهام گروه ماشین سازی تبریز و بلاتکلیفی این کارخانه مادر صنعتی و دانش بنیان، گفت: من قبول نمی کنم که ماشین سازی تبریز بلاتکلیف باشد، بالاخره همه شرکت های دولتی در قانون اصل ۴۴ وارد شدند. تکلیف ماشین سازی از همان اول مشخص بود و بالاخره سهامداران شرکت تغییر می کنند و روزی دولت، روزی صندوق بازنشستگی و… سهامدار بودند،کارخانه هم به فعالیت خود ادامه می دهد و بلاتکلیف نیست.

وی در خصوص تاثیرات مخرب وضعیت موجود گروه ماشین سازی تبریز بر روند کاری و توسعه این شرکت، افزود: درباره توسعه شرکت بالاخره باید از مدیران آن بپرسید، نمی خواهم در این مورد اظهار نظر کنم. الان هم ماشین سازی تبریز به فعالیت خود ادامه می دهد و نه خیلی عقب است و نه خیلی شق القمر کرده اند و به موقع فروش سهام هم هیات مدیره جدید و نحوه ادامه کار مشخص خواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص واگذاری سهام این گروه به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز گفت: بحث «شستا» کهنه شده و دیگر مطرح نیست.

پوری حسینی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در گروه ماشین سازی تبریز نیز گفت: سرمایه گذاران خارجی هم همیشه می آیند و می روند و بعضاً نمی توانند با شرایط کنار بیایند. ممکن هم هست بعد از این سرمایه گذار خارجی بیاید و سهام ماشین سازی را از ما خریداری کند.

وی افزود: هر چند پول آوردن به ایران سخت است و حضور سرمایه گذار خارجی در ماشین سازی کمی بعید است.

پوری حسینی در پایان خاطرنشان کرد: بالاخره ما هم مشغول کار هستیم و بنده نمی توانم به زور ماشین سازی را به کسی بفروشم و باید خریداری وجود داشته باشد، با افراد متعددی هم مذاکره کرده ایم و در صورت توافق خبرهای مربوطه را منعکس خواهیم کرد.

منبع: نصر

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار