جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ , Friday 19th October 2018

بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 155940

برای جلوگیری از فساد و اختلاس باید سیستم‌های کنترلی را توسعه داد/ در کشورهای خارجی جابجایی مبالغ رصد می‌شوند

داودی راهکار کاهش فساد مالی و جلوگیری از پولشویی و اختلاس را توسعه‌ی نظارت سیستمی و ارتقاء سطح نرم‌افزاری بانک‌ها دانست.

به گزارش هم نوا، یوسف داودی در گفت‌و‌گویی با اشاره به اینکه در کشور ما تمامی مسئولان به خصوص قوه‌ی سه‌گانه، در زیر پرچم ولایت در تلاش هستند که این عدالت اجتماعی برقرار شود، خاطرنشان ساخت: در این بین تعدادی افراد هستند که به حق و حقوقشان نرسیده‌اند برای مثال فردی که مستحق دریافت یارانه است، محروم مانده ولی کسی که از نظر مالی هیچ مشکلی ندارد و اصلا نیازی به یارانه ندارد، ماهانه از این مستمری برخوردار می‌شود و در کشوری به این بزرگی امکان افتادن این اتفاق‌ها وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اذعانات مسئولان و تاکیدات مقام معظم رهبری مشکل فساد و تبعیض به طور کامل رفع نمی‌شود، تاکید کرد: سیستم‌های کنترلی باید دقیق باشند، مثلا موضوع پولشویی باید به صورت دقیق بررسی و با شناسایی متخلفان برخورد سختی با آنان صورت گیرد.

نماینده مردم سراب با بیان اینکه سیستم‌های نرم افزاری در شبکه‌های بانکی ایران برخلاف کشورهای خارجی کامل و پیشرفته نیستند، توضیح داد: در برخی کشورها اگر شخصی بخواهد ۱۰ میلیون تومان جا به جا کند فورا مشخص می‌شود که این مقدار پول از کجا و به چه صورتی منتقل شده است.

وی اذعان داشت: در بحث پول‌های کثیف بعضی خلا‌های مدیریتی و قانونی وجود دارند که موجب بروز سوءاستفاده‌هایی می‌شوند؛ در دولت حرکت به سمتی است که سیستم‌های کنترلی را دقیق‌تر کند تا کسی نتواند سوء استفاده‌ی مالی از این قضیه نماید.

داودی با اشاره به این موضوع که باید سیستم‌های نقل و انتقال طولی و مالی به گونه‌ای طراحی شوند که جلوی هرکسی که بخواهد سوءاستفاده کند را بگیرد، متذکر شد: اگر این اتفاق بیفتد عامل کاهش فساد و اختلاس خواهد شد.

وی در پایان متذکر شد: در کشورهای اروپایی این دستگاه‌ها و سیستم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان هیچ گونه اختلاس و .. را به افراد نمی‌دهد پس ما نیز باید در این زمینه پیشرفت کنیم.

منبع: آناج

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار